Saç Bakımına Bitkisel Çözüm

68 views

Merhaba sevgili okurlar.

Bu yazımızda sizlere için saç bakımına bitkisel çözümler sunmak üzere bazı bitkiler ve yağlar hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Doymamış yağ oranları ile tüm dünyada kalp dostu olarak bilinen zeytinyağı saç bakımına da bitkisel çözümler getiriyor. Parlak ışıldayan sağlıklı saçlara ve saç derisine sahip olmak için zeytinyağı kullanmanız yeterli…

Elbette çok yağlı saçlara sahipseniz başka kürler tavsiye edeceğiz. Zeytinyağı kuru ve sağlıksız saçlar için öneriliyor. Zeytinyağı içerdiği zengin vitaminler sayesinde (özellikle E vitamini) saç diplerini besliyor ve saçlar için gerekli besinleri sağlıyor. Saçların temel yapı taşı olan proteince de desteklenen saçlar sağlığına kavuşuyor.

Zeytinyağını nasıl kullanmalıyız?

Zeytinyağını kullanmak için çok karmaşık uygulamalara gerek yok. Yarım çay bardağı saf zeytinyağını banyodan 40 dakika önce saç diplerinize parmak uçları ile yedirin. 40 dakika bu şekilde beklettikten sonra saçlarınızı şampuanlayabilirsiniz.

Bu uygulamayı kaç gün yapacağım?

Banyo yaptığınız her gün bu işlemi uygulayın. 1 ay içinde ortalama 10 kez banyo yapmanız hem saç sağlığınız için iyi hem de teniniz için…

Keten Tohumu Yağı:

Keten tohumu yağı kozmetik sanayisinde bolca kullanılan bir ürün… Omega 3 yağ asitlerince çok zengin olan keten yağı saç derinizin ihtiyaç duyduğu omega 3 yağ asitlerini alarak yine saçlarınıza dolgunluk parlaklık kazandıracaktır. Banyo öncesi 30 dakika keten tohumu saç derinizde beklesin. Yine parmak uçlarınızla masaj yaparak keten tohumunu saç derinize yedirin. Yarım saat sonra şampuanla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. 3 -5 uygulama sonrasında saçlarınızdaki değişikliği fark edebileceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı:

Saç bakımında bitkisel çözüm olarak Hindistan cevizi yağını öneriyoruz. Tamamen doğal olan bu yağ saç derinizi kepeklerden tamamen arındıracaktır. Toplamda 3 uygulamada kepeklerden kurtulacaksınız.

1980 Mardin doğumluyum. Dicle üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Edebiyat bölümü mezunuyum. Evliyim. Ev hanımıyım. Boş zamanlarımı kitap okuyarak ve makaleler yazarak geçiriyorum. Gündemi takip etmek gezmek okumak araştırmak hobilerim arasındadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.