Yazarlar

Sezer İltekin
author

Dakika.org Kurucusu, Blogger. 2008 yılından bu yana Kelimeler Benim isimli kişisel blogunda yazıyor. Şu anda bir kamu kurumunda IT sorumlusu olarak çalışıyor. Öğrenmeye, öğretmeye, bilim ve teknolojinin her türlüsüne bayılır. Biraz kaligraf, azıcık da hikayeci.

Ece Çelik
author

Ece Çelik 1988 Trabzon doğumlu. 2008 itibariyle istanbul'da ikamet etmiş bulunmakta. Özel bir hastanede güzellik uzmanı ve estetisyen .

İsmail Buğdaycı
author

1993 yılında Erzurum da doğmuş. İlk okul çağlarında İstanbul'a taşınmış. Anadolu Lisesinde yazı hayatına yelken açmış .İstanbul Medeniyet Üniversitesinde TDE okumaya devam etmektedir. Deneme \Öykü \Şiir\Eleştiri ve Biyografi  üzerine; yazar ,çizer, okur  ve eleştirir. Çok okur az yazar çok dinler az konuşur.Kemal Tahir, A.Hamdi Tanpınar , Franz Kafka ve N.F.Kısakürek yol haritalarıdır . Acizliğini bilen: Rabbini bilir felsefesini kalbinde taşımakta.

Deniz Mukaddes
author

8 yaşında "green crocodile" adlı ilk hikayemi yazdıktan sonra aktif olarak sürekli yazmaya devam ettim. Genelde bende saklı olsa da yazılarım, pek çok hikaye/deneme tarzında ödüllü yazılarım mevcut. Atçılık bölümünü bitirdikten sonra dikey geçiş yaparak veteriner fakültesini tamamlayabildim. Şu anda Türkiye'nin en en en doğusunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında görev almaktayım. Yaşasın memuriyet!

Gülhan Altınbaş
author

Bir ilk bahar sabahı güneşle uyandın mı hiç? Evet ben uyandım hem de dünyaya ilk uyanışımı bir ilk bahar sabahı olan 22 Mart ta gercekleştirdim. Annem hep kahvaltıya geldigimi söyler. Bu yüzden olsa gerek kahvaltıların ayrı bir önemi var benim için. Buarada evde doğmuşum yani evimiz benim doğup büyüdüğüm evdir aynı zamanda. Lise çağına geldiğimde yatılı okula gideceğim diye tutturdum ve gittim sonra üniversite derken çalışma hayatı yani doğduğum eve sadece tatillerde gider oldum. Kimyagerim bir kozmetik firmasında kalite yönetim temsilciliği yapmaktayım. Gün gelir devlet bizi de atar diye beklemekteyim ve artık burdayım da...

Zeynep Yücel Aksu
author

1987 yılında İstanbul'da doğdu. TED İstanbul Koleji'nden mezun oldu. ABD ve İspanya'da eğitimine devam etti. Uluslararası ilişkiler ve yüksek lisans özel hukuk mezunu. İngilizce, İspanyolca konuşuyor . Evli, bir çocuk annesi. Seyahat etmeyi seviyor.

Onur Özdemir
author

Bir adet Onur. Eğitim sisteminin, dengesiz ve gereksiz savurmaları sonucu istediği yere bir şekilde gelmeye çalışan bir bilgisayar mühendisiyim. Genel olarak tek ayak üstünde binbir türlü yalan söyleyen, nefret kusan siyasileri(siyasi parti farketmeksizin) ve onları körü körüne savunanları sevmiyorum. Sivri sinekleri bir kenara bırakırsak, hayvanlara kötü davranan insanları sevmiyorum. Gece uyurken vız vız eden sivri sinekler her şeyi hakediyorlar. Film izlemeyi, denizi, gezmeyi, konuşmayı, kitap okumayı, oyun oynamayı, sporu seviyorum. Sıkı bir Beşiktaş, az biraz Göztepe, Manchester United, Anadolu Efes, Cleveland Cavaliers taraftarıyım. Pek yeteneğim yok ama sayılıyorsa dilimi burnuma değdirebiliyorum.

Cihan Yılmaz
author

1985 istanbul doğumluyum, 2007 yılında Uludağ Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi'nden mezun oldum. Hali hazırda bir finans kurumunda orta düzey yönetici olarak çalışıyorum.

Esin İşbora
author

Merve Nur İltekin
author

Ben Merve.20. yüzyılın sonuna yetişip, 2000 yılının sadeliğinden son anda kurtulup, 1 yıl ile 3 sayının değişeceği o sene doğmuşum;1999. Benim gelmem ile aile coşmuş, el üstünde tutulmuşum. Evin tek kızı olarak büyümüş, 2 abi tarafından anlatılamayacak kadar sevilmişim.Annem 'hayır' dedikçe babam 'evet' demiş, ''babasının kızı'' olarak görülmüşüm. ''Abilerin çalışkan sende çalışkan olmalısın'' ilkesi ile inekliğin dibine vurmuş, her sene takdir getirmişim. 9. sınıfı okul 3.sü olarak bitirmiş, '' lise çok kolay yaa'' diyerek inekliğe devam etmişim. Sınıftan rastgele seçilen 3 kişi ile sadece kurallarını bilerek satranç turnuvasına katılmış, sonuncu olup madalya almışım. Abimlerin imrenerek baktığım madalyalarına burun kıvırmışım. Şimdi ise 2 sene önceden YGS'ye çalışmaya başlamışım. Liseye gidince rahatlayacağımı düşünüp yanılmışım...

Merlin Manna
author

1988 İstanbul doğumlu, güzellikten payını bolca almış, üniversitesini okumuş, ülke şartlarında seçtiği değil seçildiği işte çalışan, kendine güvenen, neşeli, şımarık, hobileri arsinda gezmek ve gezmek yer alan, pazartesi diyete başlayıp çarsamba birakan, gördüğüne değil duyduğuna inanan klasik Türk kızıdır.

Serdar Yavuz
author

1987 yılında İzmir'de doğmuş, Karşıyaka'da büyümüş ve hayatı boyunca hobilerinin peşinden koşmuş insan. Zamanında profesyonel aşçılık yapan, fotoğrafçılığa ve teknolojik her türlü zavazingoya aşık olabilme yeteneğine sahip olan kahramanımız 2005 yılından günümüze blog yazıyor. Bir rivayete göre anne baba demeden önce ilk sözleri "hacı bunun pili bitmiş bi bakıver" olmuş. Kendini bildi bileli bilgisayar oyunları oynamayı sever. Commodore 64'den Playstation 4'de kadar gelişimi en ön sırada elinde "popcorn" ile izlediği de gelen rivayetler arasında...

Sema Nur Haksever
author

1980 Mardin doğumluyum. Dicle üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Edebiyat bölümü mezunuyum. Evliyim. Ev hanımıyım. Boş zamanlarımı kitap okuyarak ve makaleler yazarak geçiriyorum. Gündemi takip etmek gezmek okumak araştırmak hobilerim arasındadır.

Tülay Orkan
author

Seksenlerde çocuk olmanın gururunu taşımış biri olarak 83 yılının 31 ağustosunda gelmişim bu dünyaya. Biraz erken olduğu kanısındayım hala. Bana göre bir sonbahar çocuğuyum. Sistemli ders çalışmayı beceremeyen ve bunun karşılığında devlet kurumunda taşeron olarak 10 yılını doldurmuş bir işçiyim. Lisede de meslek lisesi mağduru hatta ve hatta önlisansı kazanarak gitmiş (dikey geçiş hakkımız yoktu ki bizim) biriyim. Zor da olsa sonrasında AÖF işletme fakültesini de bitirmiş bulunmaktayım. Sonuç olarak aslında neşeli, delidolu ve ruh eşini aramaktan ümidini kesmemiş, vücudunun %80’i muhasebe ve asosyal biri olarak hayatımı sürdürmekteyim.

Pelin Çolak
author

İlk nefes alışım bir yaz gününe tekabül etmiş, diğer mevsimlerden ayrı bir yer edinmiş güzelim yaz’ım, naçizane gönlümde. Güneş enerjisi ile çalışır olmuş serotoninim :) Neyse, yaz ile olan münasebetimi burada kısa keseyim de sizlerle diğer süper özgeçmiş ayrıntılarımı paylaşayım (kinayeye pek başvururum, huyumdur.) Çocukken çok çocuktum, kafa mı yarmadım, diz mi parçalamadım, incir ağaçlarının tepelerine mi tünemedim, ne süper günlerdi. Hızlı yaşadım çocukluğumda, boyum çok uzamamış o sebepten :) Ya benim özgeçmiş nası biter böyle aşırı dallı budaklı yazmakla, bilemedim, sabırlı olmalısın Sevgili Okurum. (Belki buraya kadar bile okumadın.) Çatalca’da başlayan sevgili mütevazi serüvenim, bir çok şehir ve ülkeyi de içine alarak Oburiks iştahı ile farklı coğrafyalara uzandı, uzanıyor, uzansın. KTÜ’de keyifle Biyoloji okudum. Üçüncü sınıfta Viyana kapılarına dayandım, asil bir Erasmuszade olarak. Oradan başka ülkelere gezmeceler. Sonra okul bitince kafamda birçok bitkiciğin, hayvancığın Latince isimleri, toz pembe gözlüklerim ile iş aradım, eh buldum tabii. Buldum da Latince gerekmedi pek, dış ticaret yaptım 2 yıl, evet branşım ile ilgili değildi ama o işten de keyif aldım. Bu süre zarfında biyoloji ile ilgili bir sitede yazılar yazdım ve editörlük yaptım. Ve tabii bir Türk evladı olarak kutsal sınav KPSS’ye hazırlandım. Şimdilik son durak Ankara, 2 tam 1 çeyrek yıl oldu bile. Şuan Ankara’dan yazmaktayım, çok bağ mı varmış ki burda, ben bi tek Papazın Bağı’nı gördüm. Neyse, rastgele bakalım.

Absürt Adam
author

bi' önceki yüzyılda doğdum. birkaç programlama dili ile platonik ilişkim devam ediyor. kendimi bildim bileli aklımda büyük projeler var. gizli kalması gereken şeyleri severim. çok pis sır tutarım. yazmak konuşmaktan daha kolay gelir her zaman.

Yahya Karaoğulları
author

'Web İçerik Danışmanı' sıfatıyla kişisel sitem isteveyap.com üzerinden markalara danışmanlık ve çeşitli hizmetler sunuyorum. Bir reklam ve pazarlama meraklısı olarak kişisel ve kurumsal web siteleri için özel içerikler üretmeyi seviyor ve müşterilerimi farklı kılmaya çalışıyorum.

Selda Bican
author

1989 yılının sıcak Ağustos ayında (17:10) saatinde ana rahminden ayrılıp somut varlığımı gerçekleştirdim.Atama bekleyen okul öncesi öğretmeniyim. Şiire , çocuk edebiyatına , tarihe ve fotoğrafa karşı ilgim var. Bir takım şiir ve fotoğraf denemelerim bulunmaktadır. Dünyevi gerçeklerden kaçmak belki de çok özlediğim çocukluğumu tekrar yaşamak için çocuk edebiyatına haddinden fazla ilgiliyim.Burada bir takım acemiliklerime şahit olmanız ve yazın dünyasının naif havasını solumak için bulunmaktayım.

Tuğba Koyuncu
author

3 Şubat 1996 yılında Kırıkkale'nin Hacılar Kasabası'nda dünyaya geldim. İlk ve ortaokul öğrenimi burada tamamladım. Lise hayatımı bir sağlık meslek lisesinde Hemşirelik bölümünü 2014 yılında bitirdim. 2 ay kadar özel bir hastane de görevimi yaptım. Ardından 2014 Ekim ayında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havza Meslek Yüksekokulu'nda Fizyoterapi okumaya başladım. Ve hala devam ediyorum. Yazı yazmaya 10 yaşında başladım. İl yarışmalarında çeşitli kompozisyon, şiir, deneme yazarak dereceler ve ödüller aldım. Kitap okumayı, müzik dinlemeyi ve gezmeyi çok severim. Kararlı, hırslı ve inatçı bir yapım vardır. Çok çabuk sinirlenirim. Onun dışında melek gibi bir insanım. En güzel dileğim ileride güzel bir şiir kitabı yazmak. Hayat felsefeme gelince ; Hiç kimseye ettiğinden fazla değer verme.

Oğuzhan Bozkurt
author

basitleşen ile basitleşmeyen abartanla takılmayan yavan ama sahici bir müşeterekli hayatın içerisinden gelen samimi bir insan.

Berk Sinar
author

1987 yılında Üsküdar’da doğdu. Kahveyi delice seven, sanatın her türlüsü ile yakından ilgili bir zat-ı mühendis.

Semanur Kök
author

Hemşireyim. 1995 temmuz ayında kuş sesleri ile doğdum.(Gece 1 de baykuşta olabilir). Sanırım annem göbek bağımı defter arası yapmış olacakki kendimi bildim bileli yazıyorum. Hayattaki en büyük dert ortağım defterlerim. Hayattaki tek gayem içimdeki deli kelimeleri milyonların öğrenmesi. Bunun için asla vazgeçmeyeceğim yazmaktan.

İçten Hiçe
author

Hiçten geldim, içten hiçe gitmeye çalışırım.

İshak Ünal
author

Uzun yıllar İnşaat Teknikeri olarak, özel sektörde faaliyet gösterdim. İki yıldan beri içerik hazırlama işleri ile ilgileniyorum. İlk başlarda boş zamanların değerlendirilmesi ile başlayan yazarlık, beni epey bir cezbetti ve 2 senede yaklaşık olarak bir milyona yakın kelime yazdığımı fark ettim. artık bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verdim ve yazdıklarımın bir kısmını, hem reklam amaçlı, hem de birçok kişi görsün diye ücretsiz olarak yayınlamaya karar verdim.

Doğan Çağlaroğlu
author

Ben Doğan Çağlaroğlu olarak 1989 yılında doğdum. Aralıksız 27 senedir yaşıyorum seneye 28, sonra belki 29 olacak ama tam olarak nerede son bulacağım bilemiyorum, o yüzden elimden geldiğince güzel yaşama ve yaşatma çabasındayım. Yazılara gelince kendimi bilmeden yazdığım mesnetsiz yazılardır gülün geçin.

Mehmet Arslan
author

1999 doğumlu, Diyarbakır'da yaşayan okurluk ve yazarlık ile zaman zaman yakından ilgilenen lise öğrencisi bir genç. Yazılarında genellikle hakkında pek bilgi sahibi olunmayan yeni trendleri ele alır. Araştırma, inceleme ve eleştiri kategorilerinde yazılar yazar.

author

Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum, 1993 yılının Kasım ayında doğdum. Yazmayı ve okumayı çok seviyorum aynı zamanda öğretmek de benim işim. Formasyonum ve okulum bittiğine göre Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapmanın yanı sıra aktif olarak yazarlık yapmaya devam edebilirim.

Kenan Demir
author

Kendi temelini sarsan sebep sonuç ilişkilerini değerlendirmek adına girdiği kalem dünyasını, iletişim kurmak adına yazıyı faydalı bulmasından mütevellit, devlet zoruyla okutulup yazdırılmadığı günden bu yana, oraya buraya yazar bu adam. 1987 üretim bandından çıkan, felsefeyle mecburen, sanatla meraktan ilgilenen bir arkadaşınız. Standart kapitalist bir hayatı, nehirde yüzen bir kütük gibi yaşar.

Emre Kıvanç
author

Yıllardır yazan biri değil sadece karalayan. Yazmayı değil, yazarken yaşadığı çıkmazları seven. Alakasız konularda bilgi sahibi olma yolunda emin adımlarla yürüyen. Anlaşılmaktan hoşlanmayan bir faili meçhul. Somut olarak 1994 Kars doğumlu 2017 Hacettepe Maliye mezunu.

Gözde Doğan
author

Gözde Doğan, 1991 Manisa doğumludur. İlkokuldan yüksek lisansına kadar olan süreçte eğitim hayatına Manisa'da devam etmiştir. 2014'te Celal Bayar Üniversitesi Maliye bölümünden mezun olmuştur. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi lisans eğitimine devam etmektedir. Maliye lisans eğitiminden sonra yüksek lisans eğitimine Manisa Celal Bayar Üniversitesi Maliye Teorisi tezli yüksek lisans bölümüne devam etmiş. Yakın zamanda da savunmasını yapıp uzmanlığını alacaktır. Uzmanlık konusu, yerel yönetimlerde katılımcı bütçe üzerine olacaktır. Yazar, Manisa için uygulanabilirliği yüksek bir akademik çalışma ile kentine faydalı olmayı düşünmektedir. Akademik çalışmalarına devam edeceğini ifade eden yazar küçük yaşlardan beri günlükler ve kısa yazılar yazmıştır ve yazmaya da devam etmektedir. Şu an üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü bir kitap projesi vardır. Yazar, Manisa Hayvanları Koruma Derneği üyesi ve sözcüsü olarak üzerine çalıştığı kitabından elde edeceği tüm kazancı sokak hayvanlarının tedavi ve mama masraflarının karşılanması için derneğe bağışlamayı düşünmekte ve bu konuda herkesten farkındalık sahibi olmasını beklemektedir. Yazar, 2014 yılında Hülya Kılınç’ ın desteği ile Manisa Manşet Gazetesinde köşe yazarlığına başlamış ve ilerleyen süreçte 2017 yılında Gökben Türközü’ nün desteği ile Manisa Objektif Haber'de yazılarına devam etmiştir. Kendine ait kişisel blog hesapları vardır. Bunlardan ilki Yaşam Meselesi adlı blogtur. Burada hayata ve farkındalıklara dair çeşitli konularda yazıları yer almaktadır. İkinci blog ismi ise Garibus Enteresanus' tur. Bu blogta devlet-kamu-maliye yazılarını yayınlamaktadır. Üzerine sonsuz yazılar ve yorumlar yapılan devlet yapısı, yazara göre blog başlığı gibi garibus enteresanus bir durumdur. Yazar, Sezer İltekin’ in desteği ile “dakika.org” internet adresinde fikirsel-kişisel gelişime dair yazılarını paylaşmaktadır. Yazar, eğitim ve iş hayatına (muhasebe) Manisa'da devam etmektedir. Bilgi, sevgi, aydınlık, iyi, güzel, faydalı, farkındalık içeren tüm unsurları sevmekte ve elinden geldiğince desteklemektedir.

Zehra Simurg
author

Henüz gençliğinin baharında, kendini bildi bileli sorular soran, merak eden ve araştıran biri. Bilim, Tarih, Felsefe, Kişisel Gelişim, Spiritüalizm, Mitoloji ve daha birçok dalda kendini geliştirmeyi amaç edinmiş ve öğrendiklerini kollektifin de yararına sunmayı hedeflemekte.

Fatma Nur Şahin
author

1991 yılında Karşıyaka'da doğdu. Bir asker çocuğu olması nedeniyle hayatı üç büyük şehirde geçti. Elektronik mühendisliği lisansı ve işletme yüksek lisansı sonrası bir kamu kurumunda 6 yıl yöneticilik yaptı. Hobi olarak yaptığı pilates eğitmenliğini anne olduktan sonra asıl mesleği olarak benimsedi. Hayatına keyif katanlar edebiyat, spor ve deniz...

Görünmez Adam
author

İnternette karşılaştığı marka ve ürünleri karşılaştıran ve bunu hobi olarak yapan bir adam.