Akıllı Telefona Farklı Bir Bakış

986 views

Akıllı telefon piyasası çok büyük bir piyasa… Bu nedenle bütün elektronik firmalar rakiplerini geride bırakmak için farklı tasarımlara imza atmaya çalışıyorlar. Bütün amaç hem daha iyi hizmet vermek hem de pastadan büyük payı alabilmek.

İşte bu firmalardan biri olan ACER akıllı telefon piyasasında ben de varım diyor. LiquidX2 akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanan ACER bu kez rakiplerine fark yaratmak için tam 4000 mili amper bataryalı bir telefonlar piyasayı sarsmaya geliyor.

ACER bu sıra dışı batarya kapasitesine sahip telefona 8 çekirdekli Qualcom Snapdragon işlemci yerleştirecek. Arka kamerayı 4K yüksek çözünürlüklü çekim için 13 mega piksel özellikte tasarlayan ACER rakiplerinden farklı olarak 3 adet sim kart yuvası kullanacak.

LiquidX2 telefonun ekran boyutu 5.5 inç olacak. Gorilla Glass 4 ekran koruması ile geleceği tahmin edilen bu yeni modelde 3 GB ram geçici bellek kullanılacak.

Acer Hangi İşletim Sistemi Kullanacak?

Üst düzey kullanıcılar için üretilen ACER akıllı telefonu LiquidX2 rakiplerinin kullandığı elektronik donanım bileşenlerinin özelliklerine sahip bir telefonla geliyor. Önümüzdeki günlerde 1 trilyon dolar pazara sahip olması beklenen Apple firmasının ardından pastanın büyük bir bölümünü Samsung götürüyor.

Acer firması piyasayı sarsacak olan bu sıra dışı telefonda Android Lollipop 5 işletim sistemini kullanabilir.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan telefonun farklı renk seçenekleri de mevcut. Ön kamera kapasitesi hakkında henüz bir bilgimiz yok. Teknoloji günlüğünü takip ederek bu ve diğer teknoloji konularından anında haberdar olabileceksiniz.

 

Şu ana kadar 4000 mili amper kapasiteye sahip bir batarya kullanan akıllı telefon üretilmemişti. Acer sıra dışı bu fikirler diğer telefonlara nazaran daha uzun süre şarj edilmeden işinizi görecek akıllı telefonu tasarlamaya karar verdi.

1980 Mardin doğumluyum. Dicle üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Edebiyat bölümü mezunuyum. Evliyim. Ev hanımıyım. Boş zamanlarımı kitap okuyarak ve makaleler yazarak geçiriyorum. Gündemi takip etmek gezmek okumak araştırmak hobilerim arasındadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.