Seo Danışmanı Seçmek

275 views

Seo danışmanı seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Zira internette yarım yamalak bilgileri derleyip kendini seo danışmanı olarak pazarlayan yüzlerce insan var.

 

internet sitesinden gelir elde etmek isteyen site sahibi mutlaka bir seo danışmanına ihtiyaç duyar fakat seo danışmanı seçerken işleri daha iyiye götürmek yerine daha kötüye götürmek mümkündür.

Seo danışmanı seçerken ona önceliklerinizi ifade etmenizde fayda vardır. Örneğin bir ürün siteniz varsa web sitemizde ürün satıyorsanız hedeflediğiniz niş pazara sizi  odaklayacak bir  çalışma yapılması gerekir.

Seo danışmanlığı ciddi bir iştir. Seo danışmanınızı çekerken hedeflerinizi net bir şekilde belirlememiz gerekiyor.

Uzun süreli olarak çalışmaya başlamadan önce danışmanınızla bir haftalık kısa bir süre çalışma yapmanızı öneririz. Çünkü çalışmış olduğunuz danışmanı ihtiyaçlarınızı karşılayacak birisi olmayabilir. Seo danışmanı sitenizin geleceğini belirleyecek çalışmaları kontrol edecek kişidir. Bunu aklımızda tutarak böyle bir insanın bu konuda yeterli bilgiye sahip olması gerektiğini göz ardı etmemekte fayda var.

Sorularınıza kaçamak cevaplar veren ve danışmanları yeterli bilgi ve  beceriye sahip değil demektir. Sorularınızı cevaplamaktansa geçiştirmeyi seçen bir seo danışmanı ile çalışmanızı önermiyoruz. Milyonlarca internet sitesi birbiriyle rekabet etmektedir arama motorları sitelere botlar göndererek sitenin düzgün ve güncel olup olmadığını araştırır. Bu nedenle sitelere sürekli olarak güncel yazılar makaleler girmek çok iyi bir çalışmadır.

Bunun yanında uygun olmayan yollarla sitenize trafik çekmeye çalışan seo danışmanları işinizi zorlaştıracaktır. Google’nin kara listesine girmek sitenizi yok etmekle aynı şey. Bu nedenle ağır ve kararlı adımlarla ilerlemek size başarıyı getirecektir.

Seo danışmanı seçerken dikkat edeceğiniz hususlar:

  • Referansları var mı?
  • Siteniz için nasıl bir çalışma yapacak?
  • Sorularınıza tatmin edici cevaplar verebiliyor mu?
  • Size hangi yollardan trafik sağlayacak?
  • Önceliklerini yeterince anladı mı?

1980 Mardin doğumluyum. Dicle üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Edebiyat bölümü mezunuyum. Evliyim. Ev hanımıyım. Boş zamanlarımı kitap okuyarak ve makaleler yazarak geçiriyorum. Gündemi takip etmek gezmek okumak araştırmak hobilerim arasındadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.