Mutlaka Gülümseyin

59 views

Ben kimim? Ne yapmak istiyorum? Amaçlarım ne? Hayallerim? Hedeflerim? Ben bana ne kadar değer veriyorum? Bu soruları hep sorarız kendimize ama çoğumuz bulduğumuz cevapları iki gün sonra uygulamayı bırak unuturuz. Elinize bir kağıt kalem alın ve hayatta değer verdiğiniz üç şeyi yazın desem ne yazardınız? Annem, babam, kızım, oğlum, sevgilim. Çoğumuzun aklına ilk sıraya “ben” yazmak gelmeyecektir eminim. Biz kendimizi sevmeyi unuttuk. Sabah uyandığımızda aynada kendimize gülücük ısmarlamayı unuttuk. Çünkü bizler çamaşır ipliğine hayallerimizi, sevgimizi asarak gelen geçeni izlemekle meşgulüz.

Kendinizi sevin, çok sevin ama bencil olmadan sevin. Sizi, kendinizi sevmekten alıkoyan şey neyse unutun onu. Eğer bu konuda başarılı olamıyorsanız size Onkoloji koridorlarını dolaşmayı şiddetle tavsiye ediyorum. Oradaki hastaların bile bir umudu var. Yaşam güzel. Umutsuzluğun arasında bir filiz olun, sonra ağaç ve orman. Siz orman olursanız oksijeniniz bol olur. Bu arada sizlere ufak bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Dolaptaki yumurtalarınıza gülen yüzler çizin. Bu size iyi gelecektir. Gülümsemek en güzel maskeniz olsun…

Ece Çelik 1988 Trabzon doğumlu. 2008 itibariyle istanbul'da ikamet etmiş bulunmakta. Özel bir hastanede güzellik uzmanı ve estetisyen .

4 Comments

  1. Mutlaka gülümsemek… Bu cahillerin, saf insanların işi… Mutlaka nasıl gülümsemeliyim, neden gülümsemeliyim, kısa önsöz dahi olmayan cümleler sarf etmişsin; annelerin kötülük yapmayın (ama iyilik nedir? Nasıl iyi olunur hic anlatmadıkları gibi…) deyişi gibi, ne yapacagız ve kime gülümseyeceğiz?… Saygılar 🙂

  2. Evet.. gülümsemek, hayata gülümsemek, pozitif olmak gerçekten de çok önemli. Bu yazınızla bizi gülümsettiğiniz için teşekkür ederim. Lütfen hep böyle olmaya devam edin. Gülümseyen insanlara ihtiyacımız var.

  3. Yaziyi okudugumda aklima F.L.Y. geldi acilimi da : ”First Love Yourself – Others Will Come Next” geldi. Tebrik eder, yazilarinizin devami beklerim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.