/

Masal mı Gerçek mi

355 views

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, pireler berber, develer tellal iken, ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken, yıllar yıllar önce değil yıl 2015.

Zeytin ve Limon ayrılmaz ikilisi bir balo düzenlemeye karar verirler. Balo davetlileri bir o kadar ilginçtir. Hepsini bir araya toplamak zor olmaz fakat masa düzenlerini yapmak çok zor olmuştur. Kim nerede oturacak, nasıl tanışacak, bunlar tek tek düşünülmüştür. Sonunda masa düzenleri de yapılır. Ama iki masa bir o kadar ilginç olmuştur. Bir masada Batman, Clark Kent ve arkadaşları otururken, diğer masada Pamuk Sultan, Tinkerbell, Karlar Kraliçesi, Ankaralı Namık, Kel Oğlan gibi isimler bulunmaktadır.

Davet başlamış ilk dans Zeytin ve Limon tarafından yapılmıştır. Sonrasında Karlar Kraliçesi, Tinkerbell, Pamuk Sultan, Kel Oğlan, Ankaralı Namık hep birden Ankara Havası oynayıp eğlenmişlerdir. Clark Kent cebinden kaşıklarını çıkarmış bir güzel oynamıştır. O gece için Zeytin’in farklı bir amacı daha varmış, Batman ile Pamuk Sultanı tanıştırmak. Her şeyden habersiz olan Batman tesadüf buya Pamuk Sultan’a aşık olmuş. Ama Pamuğun Pamuk olduğunu bilmiyormuş. Gece boyunca Pamuk’a bakmış Pamuk’ta ona tabii.

Aksilik bu ya Zeytin için iyi geçmeyen bir davetmiş. Ankaralı Namık ve Clark Kent alkolü fazla kaçırıp istenmeyen şeyler yapmışlar. Ee Kül Kedisi’nin üvey kardeşlerinden en fesat olanı Zeytin’in canını daha çok sıkmış. Zeytin daha fazla dayanamayıp üvey kardeşlerden daha az fesat olanı tekmelemiş.

Daveti terk eden üvey kardeşlerden sonra Zeytin çok üzülmüş ve o geceyi pek hatırlamak istememiş. Tabii tanıştırmayı planladığı kişileri de tanıştıramamış ama kader bir yandan da ağlarını örüyormuş.

 

Pamuk kendi ülkesine dönmüş. O gecenin sabahında işe gitmiş ve Batman akşam iş çıkışı aklına gelmiş. Pamuk arkadaşı olan Bathy Boop’u aramış, olaylı geçen daveti anlatırken aklına gelen Batman’dan bahsetmiş. Bathy Boop Instagramdan ekleyip eklemediğini sormuş. Pamuk adını bildiğini fakat eklemediğini söylemiş. Konuşmanın ardından gaza gelen Pamuk, Batman’ı eklemiş. Acaba kabul edecek mi diye beklerken, Batman sadece kabul etmemiş üzerine birde mesaj göndermiş. Birbirlerinden habersiz, kader bu ya birbirlerine aşık olmuşlar.

Sonuç mu sonuç onlar mutlular.

Asla hiçbir şey için olmaz demeyin. Bakın ki Zeytin ve Limon sever ne kadar farklı kişilikler bir davette bir araya gelmiş ve birbirlerine aşık olmuşlar.

Sizde hiçbir şey için umutsuzluğa kapılmayın. Aşkla kalın efendim…

He bu arada Kül Kedisi balo salonu imam hatip lisesi oldu diye gelmemiş. 🙂

Bir ilk bahar sabahı güneşle uyandın mı hiç? Evet ben uyandım hem de dünyaya ilk uyanışımı bir ilk bahar sabahı olan 22 Mart ta gercekleştirdim. Annem hep kahvaltıya geldigimi söyler. Bu yüzden olsa gerek kahvaltıların ayrı bir önemi var benim için. Buarada evde doğmuşum yani evimiz benim doğup büyüdüğüm evdir aynı zamanda. Lise çağına geldiğimde yatılı okula gideceğim diye tutturdum ve gittim sonra üniversite derken çalışma hayatı yani doğduğum eve sadece tatillerde gider oldum. Kimyagerim bir kozmetik firmasında kalite yönetim temsilciliği yapmaktayım. Gün gelir devlet bizi de atar diye beklemekteyim ve artık burdayım da...

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.