Size hem yeşilliğe yeşillik katacak hem de sevdiklerinizi sevindirecek bir hediye tavsiyesinde bulunmak istiyorum.

Ama öncelikle nasıl keşfettiğimi anlatmak isterim.

1 ay öncesi arkadaşımın kızı dünyaya geldi. Arkadaşıma hediye olarak ne göndersek çiçek mi yollasak diye düşünürken aklıma bir toplantı sırasında tedarikçimin Tema Vakfı’na bağışta bulunarak ölen biri adına ağaç diktirdiğini söylediği geldi. Hemen internet üzerinden arama yaptım ve oradan bağışta bulunun kısmından fidan bağışında bulunduk. Bunu arkadaşıma nasıl mı haber verdik? Yine Tema Vakfı’nın kendi sitesinde bağışta bulunurken sertifika istiyorum seçeneğini seçtiğinizde orada sertifika örnekleri var mesela; bebek doğumu, doğum günü, sevgililer günü vs. sertifika belirlediğiniz adrese bir gün de ulaşıyor. Bilemediniz üç iş günü olsun. Hediye arkadaşıma ulaştı ve çiçekten çok daha değerli olduğunu belirtti.

Sertifikaya hediye edeceğiniz kişinin adı yazılıyor ve çok manidar bir hediye oluyor. Ayrıca fidanların hangi bölgeye dikildiği de sertifikada belirtildiğinden dolayı gidip görme şansınız da oluyor.

Hem Peygamber Efendimiz de “Elinizde bir ağaç fidanı varsa, kıyamet kopmaya başlasa bile eğer onu dikecek kadar vaktiniz varsa, mutlaka dikin.” Dememiş midir?

Türkiye çöl olmasın! Tema Vakfı bağışlarınız bekliyor.