/

Evlilik Adına Ne Varsa

67 views

Tarih bilmem kaç dava bilmem ne koridorlardaki bir kaç çocuk mahkeme odasından umarsızca çıkan adam çocuklarına çaresizce bakan anne,  diğer tarafta karısına sürekli seni seviyorum bitmesin diye yalvaran bir adam sağda solda koşuşturan avukatlar odadan gelen hakimin sesi ve ayrılan yollar kırgın ayrılan çocuklar.

” Kimse boşanmak için evlenmiyor” derler derler de emek harcayan yok sabır gösteren hiç yok  çocuklar desen onları düşünmeden çok güzel dünyaya getirebiliyorlar. Peki hani emek hani saygı hani sevgi.

Kocaman cüsseli adam kadına bir el kaldırıyor kadına el kaldırmak nedir ya eh vicdansız o kadar mı acizsin? Masum bir kadını o mahkeme koridorlarına taşıyacak kadar mı merhametin bitti ?

Aldatan erkekler, aldatan kadınlar söyleyecek tek sözüm yok cümlelerimin bittiği yer . En çok çocuklara  üzülüyorum o büyüme sürecini o kadar kötü geçiriyorlar ki canımı yakan sadece onların üzgün yüzleri .

Nefret  kin   tahammül  edememe  öfke  yalan  şiddet   saygısızlık kötü olan her şey yazarken bile içim kararıyor halbuki tek kelimeyle bu karanlığı yok edebiliriz “saygı”.

Sevdiğimiz insanlara saygı duymak sevgiyi yücelten tek sihirli anahtardır. Kimse yalnızlığınızın adresi olmasın.  Sizde kimsenin yalnızlığında ki tek adresi olmayın . Sevip sevildiğiniz kıymetli olduğunuz yerde olun.  Evlenmek için evlenmeyin hele şu saçma tabirler  yok mu ” yok efendim kızın yaşı geçmiş çocuğu olmazmış komşunun kızı yüzük takmış bizimki duruyor hala , bu yaşına kadar durdu bari evlendiği adamın evi olsun.  Ne oluyor ?  Amacınız sevdiğiniz insanla ömür mü geçirmek yaksa el alem ne der diye hayat mı kurmak ?

Komşu dediğiniz el alem dediğiniz kişiler sizin hakkınızda on dakika konuşur ama siz o on dakikalık konuşma olmasın diye hayatınızı şekillendiremezsiniz.  Bunu kendinize yapmak yaşarken ölmektir. Bu hayat sizin evlenecekseniz bırakın yastığınızda sevdiğiniz adam olsun.  Parazit bir canlı olmak yerine sizde çalışın ayaklarınızın üzerin de durun yaşam enerjiniz artsın hemen pes etmek yerine mücadele ruhunuz kabarsın çocuklarınız adliye koridorlarında değil anne babasının koynunda uyusun.

Siz kadınlar eşinizin bir adım önde olması gerektiğini unutmayın.  Evet eşitiz ama erkeğin yeri ayrı kadının yeri apayrıdır.  Eğer bir kadın yerini bir adam olması gereken yerini bilirse   burada saygı var demektir.

Ben bütün kuralları bozuyorum bir evlilikte aşk varsa eğer o evlilikte saygı sabır huzur tahammül vardır. Her gün yolunu bekleyebileceğiniz kahvaltıyı zevkle hazırlayacağınız , hasta olduğun da başında nöbet tutacağınız insanlarla evlenin. Umarım sevgi kazanır saygı kazanır bu hayatta…

Sevgili henüz tanışmadığım eşim;  sırf evlenmek için bana gelme, gönlündeki en güzel dua olacaksam gel  seni sevdiğim sürece sabrımın tohumları hep yeşerecek.

Lütfen sevdiğiniz adamlarla evlenin mutlu çocuklarınız olsun.

Ece Çelik 1988 Trabzon doğumlu. 2008 itibariyle istanbul'da ikamet etmiş bulunmakta. Özel bir hastanede güzellik uzmanı ve estetisyen .

4 Comments

  1. Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş , bu zamanda hala sevgiye önem veren ve böyle düşünen insanlar var. Sık sık yazılarınızı okumak isterim güzel bir hayranlık uyandırdınız bana teşekkürler.

  2. Bütün yazılarını okudum.Hepsi birbirinden güzel.Yazilarinin devamını dilerim

    Böyle güzel yazılarına alıştırdın mahrum etme bizi.

  3. Ece hanım yazılarınızın devamını bekliyoruz şevkle okudum yazınızı hislerimize tercüman olmaya devam etmeniz dileğiyle. . . AKTİF bir takipçiniz. 🙂

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.