/

Ey Aşk Sen Nelere Kadirsin!

259 views

Bir varmış bin varmış. Aşk çünkü kimi zaman bir kimi zaman bin olmak değil midir? Hep anlatılan, var olduğu sanılan Galata Kulesi ve Kız Kulesinin aşkı. Ey Aşk sen nelere kadirsin! Mecnun’u çöllere düşürür, Ferhat’a dağları deldirirsin. Pervaneyi yanma pahasına ateşe düşürürsün.

Galata, Galata olalı Kız Kulesini izler karşıdan. Karşıdan izler de bir türlü açılamaz mı sanırsınız. Hep denemiş fakat bir türlü başarılı olamamıştır.

Galata kulesinin aşkı için olan bir açılma denemesini paylaşmak istiyorum sizlerle.

Galata Kulesi, Hezarfen Ahmet Çelebi ile yakın dosttur. Galata O’nu bilir, O Galata’yı bilir. Yani Galata demek Hezarfen demek, Hezarfen demek Galata demektir aslında. Galata’nın Kız Kulesi’ne olan aşkını Hezarfen ta en derininde hissetmektedir. Kayıkla gitmek haber vermek ister ama bir türlü yapamaz. Aklına bir şey gelir iki kanat takıp Kız Kulesi’ne martı gibi uçsa haber verse bu iki aşığı kavuştursa diye düşünür. Düşünür ama bu daha önce hiç denenmemiştir. Nasıl olacaktır? Hezarfen planını yapar kanatlarını takar. Hedef Kız Kulesi’dir. Kendini Galata’dan bırakır engin maviliklere. Altı mavi üstü mavidir. Gökyüzü ve deniz. Hedef belli fakat hesaba katılmayanlar vardır. Ani bir rüzgar rotadan çıkmasına sebep olur ve Hezarfen, Üsküdar sahilinde bulur kendini. Kız Kulesi yine karşısında kalmıştır. Yine amaca ulaşılamamıştır. Bu aşkın katili de rüzgar olur.

Aşkla kalın a dostlar…

Bir ilk bahar sabahı güneşle uyandın mı hiç? Evet ben uyandım hem de dünyaya ilk uyanışımı bir ilk bahar sabahı olan 22 Mart ta gercekleştirdim. Annem hep kahvaltıya geldigimi söyler. Bu yüzden olsa gerek kahvaltıların ayrı bir önemi var benim için. Buarada evde doğmuşum yani evimiz benim doğup büyüdüğüm evdir aynı zamanda. Lise çağına geldiğimde yatılı okula gideceğim diye tutturdum ve gittim sonra üniversite derken çalışma hayatı yani doğduğum eve sadece tatillerde gider oldum. Kimyagerim bir kozmetik firmasında kalite yönetim temsilciliği yapmaktayım. Gün gelir devlet bizi de atar diye beklemekteyim ve artık burdayım da...

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.