Ya Sizinki Nasıl Olsun?

420 views

Mükemmellik nedir? Bence herkese göre değişkenlik gösteren kavram. Peki mükemmel insan? Hayatımızda belki de yalnız bir kez karşılaşacağımız ve gördüğümüz herkes de onu arayacağımız insandır?

Bize göre, bize göre diyorum çünkü en yakın arkadaşımla aynı kavramları taşıyan insanları arıyoruz. Ama ben tekil olarak anlatayım. Yani bana göre mükemmel insanım; efendi olsun yani düzgün görünüşlü olsun ama efendi dediysek de öyle ağır molla olmasın. İçinde serserilikte olsun. Allah korkusu olsun. Tabi ki de yakışıklı olsun. Eğlenceli, merhametli, sevecen olsun. İçinde şarkılar çalan biri olsun ve içindeki şarkı hiç bitmesin. Kültürlü olsun her şeyi bilmek zorunda değil bende her şeyi bilmiyorum sonuç olarak. Kitap okusun, kitap okuyan insanların hayal dünyaları da geniş olur. Hayal kursun ama hayal dünyasında yaşamasın. Hevesli olsun, yeniliklere ve yeni tatlara açık olsun. Yürümeyi sevsin iki adım atıp yoruldum demesin İstanbul’u karış karış yürüyelim birlikte. Dünya’nın merkezinde olup kalbinin ve hayatının merkezindekini unutmasın. Her şey ne kadar zor olursa olsun bir yolunu bulsun ve her şeyi bir anda değiştiriversin. Şekersiz Türk Kahvesi gibi olsun. Sonra kahve sevmeli bence bir erkek. Kahveden de kadından da anlamalı. Anlamalı ki beni bulsun. Kendi eliyle yaptığı kahveye şekersiz sevdiğimi unutup şeker doldursun. Ee her şeyin bu kadar mükemmel olmasını beklememek gerek.

Dedik ya mükemmel insan diye, sanırım bir kez çıkıyor insanın karşısına. Bunların hepsi tek bir insana işaret ediyor sadece. Bu da benim mükemmelim. Ya sizinki nasıl olsun?

Bol sevgili, mükemmelli günler efendim…

Bir ilk bahar sabahı güneşle uyandın mı hiç? Evet ben uyandım hem de dünyaya ilk uyanışımı bir ilk bahar sabahı olan 22 Mart ta gercekleştirdim. Annem hep kahvaltıya geldigimi söyler. Bu yüzden olsa gerek kahvaltıların ayrı bir önemi var benim için. Buarada evde doğmuşum yani evimiz benim doğup büyüdüğüm evdir aynı zamanda. Lise çağına geldiğimde yatılı okula gideceğim diye tutturdum ve gittim sonra üniversite derken çalışma hayatı yani doğduğum eve sadece tatillerde gider oldum. Kimyagerim bir kozmetik firmasında kalite yönetim temsilciliği yapmaktayım. Gün gelir devlet bizi de atar diye beklemekteyim ve artık burdayım da...

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.