Mobilya Alırken Dikkat!

222 views

Merhaba sevgili okurlar,

Mobilya alırken dikkat konulu makalemizde her evin vazgeçilmez eşyaları olan ve yaşamımızı kolaylaştıran mobilyalar alınırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda birkaç ip ucu vermek istiyorum.

Çoğumuzun her sene değiştirmeye güç yetiremediği mobilyalar çok dikkatli seçilmelidir. Elbette herkes en iyi mobilyayı alacak diye bir kural yoktur ama herkes kendi bütçesi çerçevesinde en iyi mobilyayı alabilir.

Evin düzen ve nizamını en iyi şekilde yansıtan mobilyalar seçilirken birtakım kriterleri göz önünde bulundurmakta fayda var.

Bazı müşterilerin önceliği uygun fiyat daha sonra kalitedir. Bazı müşterilerin önceliği ise önce kalite sonra fiyattır.

Bu nedenle bütçenizi dikkate alarak önceliklerinizi belirlemeniz gerekir…

Mobilya almadan önce bütçenize uygun seçenekler arasında en dayanıklı ürünleri araştırmanız yararınıza olacaktır.

Mobilya seçerken kolaylıkla demode olabilecek ürünlerden uzak durmakta fayda vardır. Örneğin kirli beyaz veya beyaz renk mobilyalar hiçbir zaman demode olmazlar.

1860 lı yıllardan kalma Country style mobilyalar halen popülaritesini korumaktadır. Kaliteli ürünlerden imal edilen mobilyaları satın almış olmak aynı şekilde kaliteli işçilik satın almış olmakla aynı manaya gelmez.

Kaliteli ürünün yanında kaliteli işçilik de önemlidir. Mobilya almadan önce evinizin havasına renk katacak mobilyaları kafanızda tasarlamanız gerekiyor. öncelikle hangi tarzdan hoşlandığınızı belirlemeniz size sunulan seçeneklerde kafanızın karışmasını engelleyecektir.

Sonra mobilyanın hangi ürünlerden imal edilmiş olduğunun didiklenmesi gerekir. Ayrıca mobilyanızda kullanılan işçilik içinize siniyor mu üçüncü olarak seçtiğiniz mobilyanın fiyat aralığı rakip firmaların sunduğu fiyat aralıklarıyla uyuşuyor mu?

Bu temel kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor…

Bunun için tek bir firmaya bağımlı kalmayın. Mobilya satın alındıktan sonra taşıma esnasında veya önceden oluşmuş tortu çatlak kırık var mı kontrol etmeniz gerekir.

Montajdan sonra bu durumu fark etmeniz işinizi zorlaştıracaktır. Mobilya alırken dikkat etmeniz bir diğer husus garanti belgesi almak olacaktır ve garanti belgesini vermeyen satıcı size sözlü garanti vermek isteyebilir. Böyle firmalardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz..

1980 Mardin doğumluyum. Dicle üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Edebiyat bölümü mezunuyum. Evliyim. Ev hanımıyım. Boş zamanlarımı kitap okuyarak ve makaleler yazarak geçiriyorum. Gündemi takip etmek gezmek okumak araştırmak hobilerim arasındadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.