Country Tarzı

517 views

country-

Country tarzı evlerde modern mobilyalar yerine klasik mobilyalar kullanılır. Yıllanmış şarap gibi yıllar geçtikçe modası geçmez ve daha çok değer kazanan Country tarzı Fransızlardan tüm dünyaya yayılmış bir tarz.

Bu tarzda koltuklar yatak örtüleri kırlentler çizgilidir ve çizgiler belirgindir. Duvarlara döşeme olarak taş desenli duvar kağıtları kullanılabildiği gibi açık duvar rengine uyum sağlayacak toprak rengi yer döşemesi de bir başka Country tarzı…

Country-Style-

Country’nin esas rengi toprak rengidir ve bu renk insana doğal bir rahatlık verir. Topraktan geldik toprağı özlüyoruz. Country tarzının verdiği rahatlık bundan olsa gerek.

country-ü

Ahşap tavan ahşap yemek masası toprak rengi yer döşemesi ve kalın belirgin çizgili koltuk örtüleri ile toprak renginin hakim olduğu Country tarz ev dekorasyonu 1860 lı yıllardan beri hala popülerliğinden bir şey kaybetmedi. Öyle görünüyor ki önümüzdeki yıllarda da bu tarz evlerimizi süslemeye devam edecek.

Güney Fransa’da sık kullanılan bu tarz eski ev dekorasyonunu günümüzün modern dünyasıyla buluşturan özel bir tarz..

1980 Mardin doğumluyum. Dicle üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Edebiyat bölümü mezunuyum. Evliyim. Ev hanımıyım. Boş zamanlarımı kitap okuyarak ve makaleler yazarak geçiriyorum. Gündemi takip etmek gezmek okumak araştırmak hobilerim arasındadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.