/

Bugün Geriye Kalan Hayatımın İlk Günü

599 views

Ben bugün hayatta iki farklı yarim olduğunu öğrendim;

Bir yanim güçlü, kendine güvenen, özgür, çılgın, hayatı yaşamayı seven ; hayatı dolu dolu yaşamayı seven, eğlenceye düşkün, meraklı, aşkın peşinden koşan, cesur, hayallerinin peşinden koşan kadere meydan okuyan , risk almayı seven, hiç bilmediği iklimlerde kaybolmayi isteyen ,gözükara, karni tok,sırtıpek…

Diğer yarim mi ?

Kirılgan, ürkek, mağrur, güven arayan, güvenmek isteyen, ailesinin yanında huzurlu mutlu olmak isteyen, risk almayan,  kaderci ve kadere boyun eğen, tevekkül eden, bildiği iklimlerde bildiği insanlarla yaşamak ve yaşlanmak isteyen, zaman akıp giderken sevdiklerini kaybetmekten korkan…

Esasen her ikiside mutlu esasen ikiside huzurlu… Ama birinden biri yoruldu birgün ve bir karar aldım bir hayatı geride bıraktım. Şimdi bu yüzden bir gözüm ıslak bir gözüm kuru, bir yarım mutlu bir yarım mutsuz. Beni bu yola ansızın iten hangi yanım bilmiyorum ve bedelini ödeyecek olan hangi yanım onu da bilmiyorum.

Bugün geride bıraktığım hayatımın son , geriye kalan hayatımın ilk günü…

1988 İstanbul doğumlu, güzellikten payını bolca almış, üniversitesini okumuş, ülke şartlarında seçtiği değil seçildiği işte çalışan, kendine güvenen, neşeli, şımarık, hobileri arsinda gezmek ve gezmek yer alan, pazartesi diyete başlayıp çarsamba birakan, gördüğüne değil duyduğuna inanan klasik Türk kızıdır.

2 Comments

  1. Merhaba.
    Ben de her sabah uyandığımda böyle düşünürüm. Bugün benim geri kalan hayatımın ilk günü. Ve bu tazelikle başlarım güne. İki farklı yarınız olduğunu söylemişsiniz. Aslında olması gereken de bu değil midir? İki farklı yanımız olmasa, bu hayat çekilir miydi?

    • Kerem Bey merhaba, uyandığımız her yeni gün bize hediye edilmiş bir hayat, güzel yaşamak lazım, işin, hayatın, trafiğin stresini kapılmadan dolu dolu hangi sabahın son olacağını bilemeyiz çünkü. Ve dediğiniz gibi iyi ki farklı iki yanımız var İnsanın doğasını ve kararlarını da dengeleyen bu benim fikrime göre.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.