/

Titre ve Kendine Gel

470 views

Öncelikle Herkese Merhaba,

Bugün küçük bir elektrik çarpmasından sonra artık yazmalıyım dedim. Sanırım ilahi bir güç ‘titre ve kendine gel’ dedi! Bende elime aldım kağıdı kalemi. Daha önce kafamda tasarladığım yazılar vardı fakat bu ilk yazı olması sebebiyle biraz doğaçlama olsun istedim.

Bundan bir buçuk ay önce bir heves gittim spor salonuna üye oldum. Bir buçuk ayda insan bir kez bile uğramaz mı , eğer söz konusu bensem uğramam ki uğramadım da. Neyse geçen hafta cumartesi günü bir gideyim bakayım ne var ne yok dedim. Öncesinde de internetten ders programına baktım. Gözüme bir grup dersi kestirdim. Indoor cycling Türkçe si birebir kelime çevirisi yapmıyorum grup olarak, hoca eşliğinde, yüksek ses müzik ve disko topu tepende dönerken alabildiğine pedal çevirmek. Tamam dedim bunu yapabilirim. Sabah spor salonuna gittim hazırlandım. Hiç ısınmadan, kasları açmadan bir güzel derse katıldım. Katıldım katılmasına ama hayal edilenin çok dışında ben ormanda bir gezinti gibi hayal ederken hoca çıktı terminatör. hocanın hızına yetişeyim derken bir ara bacaklarım kesildi ve bacağımı bisiklete çarptım. Yirminci dakikanın sonunda çıksam diye düşündüm fakat kalkıp yürümeye çalışırsam düşerim diye korktum ve hoca dersi bitirene kadar paşa paşa pedal çevirdim.

Kısacası ilk dersten bana kalan iki bacakta morluklar, 1 hafta bacak ağrısı, oturup kalkarken çekilen acı, merdiven inip çıkamama oldu. Ama ilk derste 900 kalori yaktım. Pes etmedim spora o ağrılara rağmen yine gittim fakat grup derslerine katılmadım.

Size söylemek istediğim spora başlayacaksanız öncelikle ertelemeyin, sonra ısınmadan ham vücutla grup derslerine katılmayın. Yoksa spor eziyet haline dönüşebiliyor. Indoor cycling gerçekten zevkli ama ilk günden gidip hemen onu yapmayın üst bacak ağrıları tahmin edilemeyecek kadar çok oluyor. İmkanınız varsa da profesyonel yardım alın. Yanlış yapılan spor, kas ağrısı ve yorgunluk getiriyor.

Bol sağlıklı, ağrısız ve sporlu günler efendim…

Bir ilk bahar sabahı güneşle uyandın mı hiç? Evet ben uyandım hem de dünyaya ilk uyanışımı bir ilk bahar sabahı olan 22 Mart ta gercekleştirdim. Annem hep kahvaltıya geldigimi söyler. Bu yüzden olsa gerek kahvaltıların ayrı bir önemi var benim için. Buarada evde doğmuşum yani evimiz benim doğup büyüdüğüm evdir aynı zamanda. Lise çağına geldiğimde yatılı okula gideceğim diye tutturdum ve gittim sonra üniversite derken çalışma hayatı yani doğduğum eve sadece tatillerde gider oldum. Kimyagerim bir kozmetik firmasında kalite yönetim temsilciliği yapmaktayım. Gün gelir devlet bizi de atar diye beklemekteyim ve artık burdayım da...

4 Comments

  1. Sporun öyle birden bire yapılamayacağını ben Çatalca’dan Kestanelik’e kadar yürüdükten sonra anlamıştım. Bir sabah Bircan’la beraber “hadi Kestanelik’e kadar yürüyelim” dedik, 15 kilometreyi 3 saatte yürüdük fakat ondan sonraki bir hafta bacaklarımız kullanılamaz hale gelmişti 🙂

    • bi sekilde aci tecrubelerle ögreniliyor.benim ögrenmemde gecen haftaya kismetmis 🙂

  2. Zihin yeterince yorgun beden isyanda iken bütün uzuvların seni yatmaya teşvik ederken sistemin kölesi olup insan değil programlanmış robot muamelesi görürken biri spor mu dedi?

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.