Neredesin İnsanlık

64 views

Koca bir aynanın karşında dört tane değil on tane açtım gözümü.

Son on gün içerisinde çok şey gördüm .  Yalancı insanlar mı dersiniz kendisiyle savaşan kadınlar mı ? Ruhunu satan adamlar , gözümün içine baka baka farklı bir sıfata bürünen insanlar mı? gördüm çok şey gördüm.  İnsanların kendilerini ne hale soktuklarını gördüm.  Meğer zaman dediğimiz şey heba olmuş peşimizde o yaralarımızı iyileştirirken biz kötü bir insan olmuşuz.  Vay be tebrik ediyorum ey insanlık seni.

Neyin çırpınışı bu neyin yalanı . Hey kadınlar nedir savaşınız sevilmek mi? Kendinizi sevmeye başlayın önce. Siz erkekler nedir savaşınız huzur mu? mutluluk mu? para mı? aşk mı?   Yaşamınızın satır araları kara kara kalemle doldu.  Daralıyorum içim daralıyor. Neden korkuyorsunuz kendinizi görmekten hatalarınızı yanlışlarınızı. Bencil olmaktan can yakmaktan zevk almaktan ne zaman vazgeçeceksiniz.  “Bana yan baktın” kavgaları  “ben mükemmelim” diye bir türlü hatalarınızı kabul etmeyişiniz.  İnancınızı kaybetmeniz , ölümü unutmanız. Ey insanoğlu kirlenme kendine gel .

Savaşımız kendimizle aslında ne çok zarar verdik ruhumuza.  Sevmeyi sevilmeyi unuttuk.  Çiçeklerin üzerindeki renkleri ezberlemek yerine üzerine basmayı öğrettik kendimize.  Çocukları sevmek yerine onlara ateş etmeyi öğrendik , paylaşmak yerine kavga etmeyi , en kötüsü vahşi olmayı öğrendik.   Bugün saçın açık gezdin diye cehennem zebanisi , saçın kapalı diye adın öcü ye çıkardınız be kızlarımızın adını.  Kirlenme insanoğlu .

Zaman geçtikçe karamsar olmaya başladım. Artık yedikçe acıkmaya başladık.  “yedikçe acıkmak” doyamadınız kötülüğe.  Merhamet nedir unuttunuz.  Kendinize sarılmak yerine  sevgi dolu olmak yerine şeytanı beslemeye başladınız.  Çok mu zor hayata yeniden başlamak? sevgi dolu olmak? sizi seven insanlara kol kanat germek çok mu zor? kendinize katil olmayın . Eğer kendinize katil olursanız yaşam size riyakar olacaktır.

Ben her gün aynaya baktığımda umut görüyorum ama her duvardaki saate baktığımda yıllardır kazanılmayan bir savaş görüyorum. Bir odanın içerisin de iki yaşam görüyorum.  Yelkovan ve akrep. Hep biri kaçar biri kovalar onlar savaştıkça insanlar değişir onlar savaştıkça insanlar saçlarına kadar beyazlar onlar savaştıkça siz “ah o yıllar” dersiniz.  Kucağınızda ya keşkeler ya eyvahlar ya harikalar  yada güzel anılarınız vardır. Tüm yaşamınız yelkovan ve akrep in sizi kandırmasından oldu. Siz yenilmeyi seçtiniz.  Siz onların çocukları değil siz onlar savaştıkça onların umutları olun.  Emin olun kötü insanlarla karşılaşıyoruz kimi bir hafta içinde kimi on gün  içinde çıkıyor karşınıza maalesef kimi vefasız kimi yalancı kimi duygusuz. Ama içinizde tomurcuk kadar umut olursa kimse değiştiremez sizi.  Siz doğru olun. Kirlenmeyin kirletmeyin.

Aldanmayın yelkovanla akrebe kucağınızda güzellikler biriktirin. Güzel olan ne varsa cebinize koyun kocaman ağaç olun. Yelkovanla akrebin kavgası bitmez siz bitirin kavgalarınızı.  Küçük bir karıncanın bile ölmesine sebep olmayın. İncitmeyin kimseyi kimse mükemmel değil evet ama mükemmel bir kalbe sahip olun.

Dünyanızı kirletmeyin…

Ece Çelik 1988 Trabzon doğumlu. 2008 itibariyle istanbul'da ikamet etmiş bulunmakta. Özel bir hastanede güzellik uzmanı ve estetisyen .

3 Comments

  1. Ece seni tebrik ederim. Naçizane bir öğretmenim olarak seninle gurur duyuyorum. Başarılısin ben sadece basarilarinin devamini diliyorum.

  2. Her zaman yanımda olduğunuz ve beni desteklediğiniz için sonsuz teşekkür ederim öğretmenim. Sizden bu sözleri duymak onur verici. Teşekkür ederim

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.