İrlanda yapımı, kara-komedi türünde değerlendirilebilecek bir film. James isimli bir pederin, günah çıkarma sırasında ölümle tehdit edilmesi, hatta net bir ölüm tarihi duyması ile başlıyor ve olaylar pederin etrafında geçiyor. Filmi izlemeye başladığınızda, pedere yapılanlar karşısında kendinizi tutamayıp, “hadi be adam çatla artık”, “işte şimdi çıldıracak” gibi tepkiler verebilirsiniz. Fakat bu peder james karakteri soğukkanlılığın kitabını yazdığı için çoğu zaman feryatlarınız boşa gider.

Filmin içinde olsaydım, pederin arkasından çıkıp bir iki yumruk sallayabilirdim. Ayrıca kendisi geçmişinin üzerine sağlam bir sünger çektiği için etrafı psikopatlarla çevrilmiş durumda. Game of Thrones’un “Serçe Parmağı” Aidan Gillen abimiz de ara ara görünüyor filmde. Bu arada film görsel açıdan da insanı fazlasıyla tatmin ediyor. Manzaralar çok hoşuma gitti izlerken. Neyse efendim lafı fazla dolandırmayayım, mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

IMDB puanının İrlanda yapımı olduğundan dolayı ve dini göndermelerinin bazı kesimlerin hoşuna gitmemesi sebebiyle düşük olduğuna inanıyorum. Kaliteli oyunculuklar iyi bir senaryoyla birleştiğinde karşımıza neler çıkacağını gösteren ender filmlerden. İmdb puanının üzerinde bir film.