Deep Web

95 views

Deep Web internetin görünmeyen karanlık yüzüdür.  Bilindiği gibi internet alemi sunucular ve sunuculardan alınan datanın web sayfalara aktarılmasından meydana gelir.

Sıradan internet kullanıcılarının haşır neşir olduğu yüz işte budur. İnternetin bir de görünmeyen katmanları vardır. Bu Konuda çok bilgili olan insanların gezinme alanı olan Deep Web arama motorlarının çalışma sahası dışındadır. Hiçbir arama motoru Deep Web katında bulunan siteleri arayıcılara sunmazlar. Çünkü Deep webte bulunan siteler yasal siteler değildir.

Deep Webte Neler Var?

Derin net yada netin karanlık tarafı olan deep web oldukça gizemli bir yerdir ve çeşitli katlardan oluşur. Bilinen seviye şu ana kadar 8 seviye olarak keşfedilmiştir ama bu katmanların da altında daha derin ve gizemli katlar olduğundan eminim. Deep webte var olan şeyler yasal olmayan aklınıza gelebilecek her türlü ürün satışı ticaret ilişkiler Deep Web alanına giriyor.

Arama motorlarının sitelerimizi indexlemesini ve daha fazla ziyaretçiye göstermesini isteriz. Böylece ziyaretçi sayımızı arttırarak sitelerimizden daha fazla gelir elde ederiz.

Deep webte durum böyle değildir. Hiçbir sitesi indexlenmez. Zaten amaç da ziyaretçi çekmek filan değildir. Herkes deep webte kendini olabildiğince gizlemeye çalışır. Çünkü orada yapılan işler yasa dışı işlerdir. Sizleri psikolojik olarak depresyona sokabilecek gizli araştırmalar, ufo resimleri, devlet sırları, şifreler çalıntı ürünlerin satışı kiralık katiller, uyuşturucu satıcıları ve aklınıza gelebilecek kötü olan ne varsa orda var.

Deep Web güvenli değildir!

Deep webe bağlanmak isteyenler tor adı verilen bir browser kullanırlar. Kendi İP numaralarını tora kaydederler ve kimliklerini belli ederler. Gezindikleri sürece kendi iplerini kullanırlar ama tordan çıkış yaptıklarında kendi ip numaraları başka birilerinin eline geçebilir. Azılı bir suçlu sizin ip numaranızla alış veriş yasa dışı işler yapabilir. İşte bu durumda başınız belaya girer.

1980 Mardin doğumluyum. Dicle üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Edebiyat bölümü mezunuyum. Evliyim. Ev hanımıyım. Boş zamanlarımı kitap okuyarak ve makaleler yazarak geçiriyorum. Gündemi takip etmek gezmek okumak araştırmak hobilerim arasındadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.