Periscope

319 views

 

Bir süredir var olan bir uygulamayı henüz yeni keşfettim: Periscope!

Şanını duymuştum evet, yararlı olduğunu da fakat yeni indirme şansım oldu ve şoktayım. Bana göre teknolojinin son noktası oldu bu uygulama. Los Angeles’ta güneşin batışını canlı olarak seyredebiliyorsunuz mesela ya da İstanbul’da önemli bir konferansa canlı katılıp soru bile sorabiliyorsunuz. Yahut herhangi birinin o an evde çektiği videoda sohbete katılıp vakit geçirebiliyorsunuz.

Tier10Lab_Periscope_700x325_Apr06

Mesela ben gezinirken Usain Bolt’u canlı olarak izledim ve 9.79luk derecesiyle 100 metrede altın madalyayı onunla beraber kazandım bugün. Tabii ki oturduğum yerden! Her şeyde olduğu gibi bunu da kötüye yahut gereksiz anlamda kullananlar var elbet. Her zaman olduğu gibi yararlı şeyler için kullananlardan daha fazlalar hem de. Yine de teknoloji harikası olan bu uygulama sayesinde dilinizi geliştirip bir çok ülkeden bir çok arkadaş edinebilir, “an”lara tanık olabilirsiniz. Canlı ameliyat, canlı sporlar vb bir çok şeyi de izleyebiliyorsunuz üstelik ücretsiz. Periscope herhangi bir telif hakkı talep etmemiş bu konuda. Zaten +18  videolar da çoğunlukta. Önemli olan doğru canlı yayınlara katılmak. Bence çok zevkli. Hakikaten son teknoloji gibi. Lakin yine de bana Gerard Butler’ın oynadığı “Gamer” filmini anımsatmadı değil. Dikkatli olmakta yarar var desek de o günler gelecek.

gamer-medium-poster

Gelecek nesiller çok pis tehdit altında benden de söylemesi!

 

8 yaşında "green crocodile" adlı ilk hikayemi yazdıktan sonra aktif olarak sürekli yazmaya devam ettim. Genelde bende saklı olsa da yazılarım, pek çok hikaye/deneme tarzında ödüllü yazılarım mevcut. Atçılık bölümünü bitirdikten sonra dikey geçiş yaparak veteriner fakültesini tamamlayabildim. Şu anda Türkiye'nin en en en doğusunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında görev almaktayım. Yaşasın memuriyet!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.