Sahurda Yenilecek En Güzel Şey

461 views

Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle bereket ve rahmetin daha da arttığı bu mübarek ayda nefislerimize yenik düşerek maalesef ki bir çok mide problemleri yaşamaktayız. Öncelikle mübarek Ramazan ayında hiçbir şekilde midemizi rahatsız edecek kadar yemek yemememiz gerekmektedir. Çünkü ne olursa olsun Allah bizlere bugünlerin sabrını fazlasıyla vermektedir. Peki bu Ramazan ayında sahurda neler mi yemeliyiz? İşte bu yazımızda sizlere birkaç yemek önerisinde bulunacağız. Ve bu yemek tarzlarına uyduğunuzda ne kadar rahatlayacağınızı sizler de göreceksiniz.

Öncelikle sahurda kesinlikle patates kızartması, köfte vb. gibi baharatlı, yağlı, kızartma gibi yiyeceklerden kaçınmalısınız. Çünkü bu sizin gün içinde fazlasıyla susamanıza neden olacaktır. Bu yiyeceklerin yerine haşlama tarzı yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Örneğin yumurta haşlaması ve patates haşlaması yemeniz sizleri inanılmaz rahatlatacak ve gün içinde inanılmaz bir tokluk hissi yaşamanızı sağlayacaktır. Ayrıca sahurda 1- 2 bardak içeceğiniz çok fazla demli olmayan çay da sizlerin gün içerisinde susuzluk çekmenizi engelleyecektir. Ayrıca susuzluğunuzu gidermek için önerebileceğimiz en önemli içeceklerden biride yaklaşık 1 litrelik su içine atacağınız 2 çubuk tarçın da susuzluk hissinizi büyük oranda giderecektir. Bu miktarı siz artırabilirsiniz.

Bunların haricinde sahurda sizleri hem tok tutup hem de midenizi rahatsız etmeyecek yiyeceklerden bazı örnekler vermeye devam edersek. Örneğin bulgur pilavı yiyebilirsiniz. İçerisindeki protein değeri sayesinde inanılmaz bir tokluk yaşayabilir ayrıca oldukça vitaminli ve yararlı bir yiyecektir. Bunun dışında evinizde kolayca ve az malzeme ile yapacağınız krepler de tok tutma özelliğine sahip yiyecek seçeneklerindendir. Kesinlikle hamur işi yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Bu yiyecekler sizlerin midelerine ağırlık yapacak olan yiyecek gruplarından olmasının yanı sıra Ramazan ayında fazladan kilo almanıza neden olacaktır. Bol Bol yiyeceğiniz salatalık, domates, karpuz gibi sulu yiyecekler hem tokluk sağlamakta hem de susuzluğunuzu giderecek olan yiyeceklerdir. Hadi afiyet olsun.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.