Kask Kamerası Takıp Bela Arayan Motosikletçiler

557 views

Motosiklet kullanmak kimileri için bir tutkudur fakat her insan için bunu söylememiz doğru olmaz. Genç yaşlardaki pek çok insan motosikleti sadece bir özenti uğruna ya da popüler olmak için kullanmaktadır. Şu an hepimiz teknoloji çağında yaşamaktayız ve bu çağın nimetlerinden herkes fazlasıyla yararlanmakta. Motosiklet kullananların bu sıralar çok fazla tercih ettiği bir şey ise kasklarını taktıkları kameralar ile her şeyi kaydetmeleri. Bu kameraya kaydettikleri anılar ile daha da fazla popüler olma çabası içerisindeler.

Artık insanlar konusu ne olursa olsun çektikleri videolar ile popüler olma peşinde. Motosikletlerine kamera takan insanlar da bu tarz popülerliğin peşinde koşmaktalar. Trafikte ya da durağan halde olur olmaz her şeyi kaydederek gündem yaratacak bir video nasıl yakalayabilirim diye düşünüyorlar. Bazen istedikleri popülerliği yakalayamadıklarında ise insanlara hiç düşünmeden sataşabiliyorlar. Kaskına kamera takmış pek çok arkadaşımızda normalden daha fazla bir özgüven gözle görülüyor. Yalnız bu abartılı özgüven, yerli yersiz insanlara sataşma duygusu kişilerin gençliklerine verilemeyecek kadar yanlış davranışlara yol açıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=N39iEuntjio

En son internete düşen bir video var şimdi kamyoncu bir dayı ile tartışmakta olan motosiklet kullanan kişi. Tartışma aslında bu kadar uzaması gereksiz bir tartışma halinde. Kamyoncu ağabeyimiz hatasını kabul ederek başlarda özür dileme niyetiyle yaklaşsa bile sanırım muhabbetti uzatmak isteyen arkadaşımız da sürekli tahrik etmekte. Belki de böylece videoyu uzatıp daha da popülerlik kazanma niyetinde olduğu gözükmekte. Kamyoncu ağabeyimizin eline çekiç almasını çok yanlış bir davranış olsa da başta sakinliğini korumaya çalışan bir kişinin üzerine bu kadar gelinmemesi gerekiyor.

Motosiklet kullanmak normal araç kullanmaktan çok daha tehlikelidir ve eksra dikkat istemektedir. Trafikte daha dikkatli olmak varken birkaç popüler video için can güvenliğinizi riske atmayın.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.