5 Adımda İnternetten Kolayca Otobüs Bileti Satın Alın

384 views

İnternetin gelişmesi ve her geçen gün hayatımıza yenilikler katması ile birlikte işlerimizi artık online olarak yapabiliyoruz. Bugünkü konumuz ise internetten otobüs bileti almak ile ilgili olacak.

İnternet ile birlikte artık otobüs yazıhanelerine ya da otogarlara gitmeden, bilet kuyruklarına takılmadan satın alma işlemini yapabiliyoruz. Peki, internetten otobüs bileti almanın bizlere sağladığı kolaylıklar sadece bunlar mı? Tabii ki hayır.

İnternetten otobüs bileti almanın avantajlarından biraz daha bahsetmek gerekirse ilk önce seyahat etmek istediğiniz tarihlerle ilgili geniş bir arama yapabilmenize imkân sağlamaktadır. Örnek olarak, bayram tatili öncesinde bilet almak istediğiniz zaman mutlaka tatil başlangıcına en yakın tarihi seçmek istiyoruz; ancak seçmek istediğimiz tarih dışında veya saatte de otobüs var mı, bunu internetten kolayca sorgulayabiliyoruz.

Bununla birlikte belki de en önemli avantajlardan birisi de istediğimiz koltuğu seçme şansımızın olması. Kimi insanlar özellikle cam kenarında seyahat etmek isterken kimisi de özellikle koridor tarafını seçiyorlar. İnternet olmadan yapacağımız araştırmalarda mutlaka ilgili otobüs firmasına ya da firmalarına giderek birebir iletişim ile araştırma yapmamız gerekiyor. Bununla birlikte harcayacağımız vakit de cabası. İnternet sayesinde birden fazla otobüs firmasını aynı anda sorgulayabiliyor ve dilediğimiz seyahat tarihleri arasında incelemeler yapabiliyoruz. Buraya kadar her şey tamam. Peki, internetten otobüs biletini nasıl alacağız? Sizler için 5 adımda internetten otobüs biletini alabileceğiniz sıralamayı oluşturduk ve aşağıda paylaşıyoruz;

1 – Seyahat planlamanızı yapın

Seyahat planlamanızı her seyahat öncesinde dikkatli bir şekilde yapın. Özellikle resmi ve birleştirilmiş tatiller öncesinde büyük yoğunluklar oluyor.  Bu nedenle özellikle uzun tatillerde en az 3 hafta öncesinden biletinizi almak için programınızı yapmanızı tavsiye ediyoruz.

2- Seyahat tarihini seçin

Seyahat planlamanızı yaptıktan sonra seyahat tarihinizi veya öngördüğünüz tarihleri seçip biletinizi almak için bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

3 – Otobüs firmalarının tamamını sorgulayabileceğiniz bir platform seçin

İşte internetin bizlere sunduğu kolaylıklar bu adımda karşımıza çıkıyor. Bütün otobüs firmalarının seferlerini sorgulayabileceğiniz bir platform seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bu konuda Türkiye’nin en büyük otobüs bileti satışı ve rezervasyon platformu olan Biletall’ı tercih edebilirsiniz. Ayrıca blogları üzerinden paylaştıkları faydalı ve eğlenceli bilgilere de buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

4 – Seferleri sorguladıktan sonra saati, otobüs tipini ve koltuğunuzu seçin

Sefer sorgulama işleminden sonra hareket edeceğiniz saati, dilerseniz otobüs tipini ve koltuğunuzu seçebilirsiniz.

5 – Ödemenizi yapın

Pek çok platform internet üzerinden banka ve kredi kartı ile otobüs bileti almanızı sağlıyor. Bu nedenle sadece kart bilgilerinizi girerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İşte bu kadar. İnternetten otobüs bileti almak sadece yukarıda paylaştığımız 5 adımdan oluşuyor ve bu adımları sırasıyla uygulamak kadar kolay! Otobüs biletinizi online olarak satın aldıktan sonra hem cep telefonunuza hem de e-posta adresinize gelecek olan onay mesajı ile birlikte seyahat tarihinde veya öncesinde otobüse bineceğiniz otogara ya da ilgili acenteye giderek biletinizi de alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.