/

Osman Yüksel Kimdir?

2934 views

Osman Yüksel Kimdir?

Biyografi denilince genellikle akla, dünyaya ya da yaşadığı ülkeye mal olmuş başarılı insanlar geliyor. Aslında işini iyi yapan çok başarılı olan ve göz önünde olmayan insanlar hakkında da biyografi yazmak gerekir. Bende içerik yazarı olarak, bizim için kritik olan bir dönemde, başarıları ile bizleri yaşama tekrar bağlayan birisinden söz etmek istiyorum. Üstelik oldukça mütevazı ve başarılı bir insan.

Osman Yüksel, Mersin ilinin Silifke ilçesinde 1971 yılında dünyaya geldi. Adana Erkek Lisesini bitirdikten sonra, Çukurova Üniversitesinde tıp eğitimine başladı. Buradan başarı ile mezun oldu. İlk iş deneyimini, Gümüşhane Köse Merkez Sağlık Ocağında kazandı. 1993–1995 yılları arasında burada deneyim kazandı. Daha sonra, 1995–2001 yılları arasında, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahî Ana bilim Dalı bölümünde Doktorasını tamamladı.

2001–2004 yılları arasında, SSK Kayseri Bölge Hastanesinde uzman doktor olarak görevine devam etti. 2004–2009 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 2009 yılından günümüze kadar Profesör olarak görevine devam ediyor. Ayrıca yaptığı başarılı operasyonlar ile birçok kişinin hayata bağlanmasına yardım ediyor.

Evli ve iki çocuk babası olan Prof.Dr. Osman Yüksel, İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabiliyor. Genel cerrahî alanında birçok ödül sahibi ve aynı zamanda birçok öğrencisini yetiştirmeye devam ediyor. Hocamızın yaptığı birçok başarılı ameliyat sayesinde, birçok kişi hayatlarında yer alan büyük sorunlardan kurtuldu. Uzmanlık alanları; Anal inkontinans ve pelvik taban hastalıkları, Cerrahi onkoloji Sindirim Sistemi, Karaciğer ve safra yolları cerrahisi, Laparoskopik-endoskopik cerrahidir.

Aldığı Ödüller ve Başarıları

2007 yılının Mart ayında, Karaciğer kist hidatiğinde okült kisto-biliyer ilişkisinin gösterilmesinde metilen mavisinin etkinliği konulu makalesi ile 2.Uludağ Genel Cerrahide Güncel Yaklaşım Kongresinde en iyi 3.Poster Ödülüne layık görüldü. 2007 yılında Mart ayının 23-26’sında katıldığı 42. ESSR (Cerrahî Araştırmalar İçin Bilim, Avrupa Kongresi) kongresinde Brendel Ödülleri Sunumunda, en iyi sunum ödülünü kazandı.

2007–2008 yılları arasında, Kolon ve Rektum Hastalıkları dergisinde yayımlanan, İdiopatik anal inkontinans tedavisinde periferik nöromodülasyon tedavisinin etkinliği makalesi ile en iyi makale ödülüne layık görüldü.

Benim için anlamı daha büyük olan, eşimin göğüs kanseri ameliyatında gösterdiği başarıdır. Başarılı bir operasyon ile aile olarak bizlerin yaşama daha sıkı bağlanmasına vesile oldu. Hocam çok teşekkür ederiz iyi ki varsınız.

Uzun yıllar İnşaat Teknikeri olarak, özel sektörde faaliyet gösterdim. İki yıldan beri içerik hazırlama işleri ile ilgileniyorum. İlk başlarda boş zamanların değerlendirilmesi ile başlayan yazarlık, beni epey bir cezbetti ve 2 senede yaklaşık olarak bir milyona yakın kelime yazdığımı fark ettim. artık bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verdim ve yazdıklarımın bir kısmını, hem reklam amaçlı, hem de birçok kişi görsün diye ücretsiz olarak yayınlamaya karar verdim.

5 Comments

  1. Allah sizi ve sizler gibi doktorlarımızı başımızdan eksik etmesin inşallah amin amin amin..

  2. Salam doktor ben size Azerbaycandan yazıyorum.Ben Gence Beynelxalq xestexanasında sizi gözlüyorum.Bana derece qoyulmayıb ancaq İlkin doktor xiyma buyurub 4 defe olunub sizce bes edermi??cvb verseniz kendimi iyi his ederdim

  3. Hocamın methini çok kişiden duydum.2 gün sonra mideden ciddi bir ameliyat olacağım.Moralim yerinde inşallah önce rabbim sonra Osman hocamın sayesinde bunu da atlatacağım.Herkese acil şifalar dilerim.

  4. Hocama sonsuz teşekkürler.. Annem 84 yaşında mide ameliyatı oldu sorunsuz bir ameliyat geçirdi ameliyat sonrasında ilgisini eksik etmedi. Bizim gözümüzde Türkiye’nin sayılı hocalarımızdandır. İyiki varsınız hocam..

  5. Bizim Osman hoca ile tanışmamız 3 yıl önce babamın kolon kanseri olması sebebiyle oldu.ailecek hepimiz çok kokmuştuk.Adını bile zikretmek istemediğim kötü hastalıkla,hiç beklemediğimiz bir zamanda,tabiri caizse burun buruna gelmiştik.Tek çarenin Allah ın da yardımıyla,bu alanda en iyi olan doktoru bulmak olduğunu biliyorduk ve derin bir araştırmaya koyulduk.Kime sorsak,nereye başvursak karşımıza hep Osman Yüksel ismi çıktı.Gazi hastanesi doktorları ve çalışanları bile Osman hoca dedi..Sonra,babamın tedavi süreci başladı,ameliyat oldu. Önce Allah sonra Osman hoca sayesinde babam sağlığına tekrardan kavuştu.Babam nezaman arasa hemen cep telefonundan ulaşabildi,sorun olsa hemen çözüldü.Allah razı olsun.Bizim evlatlarımızda böyle vatanına milletine hayırlı bir evlat olsun inşallah…..

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.