Osman Yüksel Kimdir?

Biyografi denilince genellikle akla, dünyaya ya da yaşadığı ülkeye mal olmuş başarılı insanlar geliyor. Aslında işini iyi yapan çok başarılı olan ve göz önünde olmayan insanlar hakkında da biyografi yazmak gerekir. Bende içerik yazarı olarak, bizim için kritik olan bir dönemde, başarıları ile bizleri yaşama tekrar bağlayan birisinden söz etmek istiyorum. Üstelik oldukça mütevazı ve başarılı bir insan.

Osman Yüksel, Mersin ilinin Silifke ilçesinde 1971 yılında dünyaya geldi. Adana Erkek Lisesini bitirdikten sonra, Çukurova Üniversitesinde tıp eğitimine başladı. Buradan başarı ile mezun oldu. İlk iş deneyimini, Gümüşhane Köse Merkez Sağlık Ocağında kazandı. 1993–1995 yılları arasında burada deneyim kazandı. Daha sonra, 1995–2001 yılları arasında, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahî Ana bilim Dalı bölümünde Doktorasını tamamladı.

2001–2004 yılları arasında, SSK Kayseri Bölge Hastanesinde uzman doktor olarak görevine devam etti. 2004–2009 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 2009 yılından günümüze kadar Profesör olarak görevine devam ediyor. Ayrıca yaptığı başarılı operasyonlar ile birçok kişinin hayata bağlanmasına yardım ediyor.

Evli ve iki çocuk babası olan Prof.Dr. Osman Yüksel, İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabiliyor. Genel cerrahî alanında birçok ödül sahibi ve aynı zamanda birçok öğrencisini yetiştirmeye devam ediyor. Hocamızın yaptığı birçok başarılı ameliyat sayesinde, birçok kişi hayatlarında yer alan büyük sorunlardan kurtuldu. Uzmanlık alanları; Anal inkontinans ve pelvik taban hastalıkları, Cerrahi onkoloji Sindirim Sistemi, Karaciğer ve safra yolları cerrahisi, Laparoskopik-endoskopik cerrahidir.

Aldığı Ödüller ve Başarıları

2007 yılının Mart ayında, Karaciğer kist hidatiğinde okült kisto-biliyer ilişkisinin gösterilmesinde metilen mavisinin etkinliği konulu makalesi ile 2.Uludağ Genel Cerrahide Güncel Yaklaşım Kongresinde en iyi 3.Poster Ödülüne layık görüldü. 2007 yılında Mart ayının 23-26’sında katıldığı 42. ESSR (Cerrahî Araştırmalar İçin Bilim, Avrupa Kongresi) kongresinde Brendel Ödülleri Sunumunda, en iyi sunum ödülünü kazandı.

2007–2008 yılları arasında, Kolon ve Rektum Hastalıkları dergisinde yayımlanan, İdiopatik anal inkontinans tedavisinde periferik nöromodülasyon tedavisinin etkinliği makalesi ile en iyi makale ödülüne layık görüldü.

Benim için anlamı daha büyük olan, eşimin göğüs kanseri ameliyatında gösterdiği başarıdır. Başarılı bir operasyon ile aile olarak bizlerin yaşama daha sıkı bağlanmasına vesile oldu. Hocam çok teşekkür ederiz iyi ki varsınız.