Mürettebatlı Tekne Kiralama

464 views
Mürerrebatlı Tekne Kiralama

Naviera Yatçılık’ta kiraladığınız teknenin türüne bağlı olarak teknenin içerisinde yer alan mürettebatta değişiklikler olabilmektedir. Bu sebeple teknenizi kiralamadan önce işinde tecrübeli bir tekne kiralama uzmanı ile görüşmeniz ve diğer pek çok husus gibi, mürettebatlı tekne kiralama konusunda da bu uzman ile detaylı bir biçimde görüşmeniz gerekmektedir.

Mürettebat Kimlerden Oluşur ve Görevleri Nelerdir?

Standart olarak 6 kişi ile veya 6 kişi için kiralanan guletlerde 3 kişilik bir mürettebat hizmet vermektedir. Bu mürettebat teknenin yönetimi ve idaresinden sorumlu olan bir kaptandan, mutfak işleri ile ilgilenen bir aşçıdan ve teknenin günlük halledilmesi gereken işleri ile uğraşan bir denizciden oluşmaktadır. Daha önce de belirtildiği gibi, seçmiş olduğunuz teknenin türüne, lükslük seviyesine ve teknede bulunacak olan kişi sayısına bağlı olarak, mürettebatta yer alan kişi sayısında ve bu kişilerin görev dağılımında değişiklikler olacaktır.

Örneğin ortalama bir yat kiralayacak iseniz, kiraladığınız yatta standart olan kaptan, aşçı ve denizci üçlüsüne ek olarak; kaldığınız kamaralarla ilgilenecek olan bir temizlikçi, hizmetinizi yerine getirecek olan bir garson, geminin teknik işleri ile ilgilenecek olan bir teknik ekip ve bir de hostes bulunacaktır.

Bahsi geçen mürettebat üyeleri, yalnızca görev süreleri boyunca teknede hizmet vermekte, geri kalan zamanı kendilerine ait olan kabinlerde geçirmektedirler.

Mürettebatın Tekne Kiralamadaki Pozisyonu ve Önemi

Teknenizde yer alacak olan mürettebatın ücreti, teknenizi kiraladığınız sırada ödediğiniz ücrete dahildir. Bunun için tarafınızdan ek bir ücret talep edilmemektedir. Belirli bir ücret ödeyerek, kiraladığınız teknedeki mürettebata ek bir çalışan alma şansınız da yoktur. Naviera mürettebatlı tekne kiralama hizmetinde her tekne için belirlenmiş olan standart bir mürettebat mevcuttur. Bu mürettebat, sayılarına ve görevlerine bağlı olarak kiraladığınız teknenin türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Lüks bir yat kiralarsanız, teknenizde çalışacak olan kalifiyeli elemanların sayısında artış olacaktır. Ayrıca bu elemanların görevlerinde de çeşitlilik gözlemlenecektir. Örneğin standart bir gulette yalnız aşçınız olacakken, daha lüks bir gulette bir garsona da sahip olabilirsiniz.

Peki bu mürettebatın önemi nedir?

Naviera Yatçılık, yolcularına konforlu ve keyifli bir tatil sunmayı misyon edinmiştir. Yolcuların yapacakları Mavi Yolculuk boyunca doğacak her türlü taleplerine anında ulaşabilmeleri bu misyon açısından oldukça önem arz etmektedir. Lüks ve 5 yıldızlı otel konforuna sahip olan teknelerde ise fiyat performans açısından yolcuları memnun edebilmek adına bu kriterin karşılanmasının çok daha mühim olduğu söylenebilir.

Mürettebatlı tekne kiralama hizmeti için seçilmiş ve göreve atanmış olan her mürettebat üyesinin ulvi bir görevi vardır. Örneğin aşçılar, yolculara güzel bir menü sunmak için çalışırlarken temizlikçiler de yolcuların vakit geçirdikleri alanın mümkün mertebede temiz ve elbette ki rahat kalmasından sorumludur.

Her açıdan konforunuzu ve memnuniyetinizi düşünen Naviera Yatçılık, sizi pişman etmeyecek!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.