Kurye Motosikletlerinde Yedek Parça İhtiyacı

52 views

En zor meslekler sıralamasında en üst sıralarda yer almakta olan motokuryecilikte kişiler kendi bedenlerini bir nevi araçların kaportası olarak kullanarak gün içinde kilometrelerce yol yapmaktadır. Standart bir motosiklet kullanıcısının tüm ömrü boyunca yapacağı kilometreyi sadece birkaç yıllık sürüşü ile yapabilen bu kişilerin motosikletlerini sürekli kullanmalarından dolayı yedek parça ihtiyaçları daha sık göz önüne çıkmaktadır.

Tüm makine ve motorlarda olduğu gibi motosikletlerde de bakım yaptırmak en önemli meselelerden biridir. Özellikle motokuryeler için bakım zorunlu olduğu gibi aynı zamanda kendi hayatlarını da korumayı sağlayacak olan bir husus olarak değerlendirilebilir. Kuryelerin en çok kullandığı araçların başında gelen honda cbf 150 yedek parça konusunda en sıkıntısız motosikletlerden biridir. Ancak zaman zaman yedek parça fiyatlarının artması ya da yedek parçaların temin edilmemesi gibi sorunların yaşanması kuryeleri zor bir duruma sokmaktadır.

Motosikletle kuryelerin sadece bir ulaşım aracı değil aynı zamanda geçimini sağladığı esas araçlar olması sebebiyle bu motosikletlerde bir sorun yaşandığı takdirde ortaya çıkan zararlar çok büyük olmaktadır. Yedek parça fiyatları ve bakım masraflarının yanı sıra motosiklette sorun çıkmasından dolayı çalışamadığı için kuryelerin kazanç kayıpları çok daha büyük olabilmektedir. Bu nedenle yedek parça temininde olduğu kadar bakımda da hızlı hizmetler veren servislerin tercih edilmesi gerekir.

Sık kullanılan kurye motorlarından bir diğeri olan yamaha ybr 125 yedek parça için de aynı konu yüksek önem derecesi ile göze çarpmaktadır. Bu ve benzeri motosiklet kullanıcılarının ihtiyaçlarını giderme konusunda uzman personeli ile hizmet vermekte olan servisler tercih edildiği takdirde hem motosikletler bakım konusunda ilk sıraya alınarak müdahale edilecek hem de yedek parça temini sağlanarak sorunun kısa sürede çözülmesi mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.