İstanbul’u Bir de Böyle Gezin: Moda

358 views
Moda Sokak

Son zamanlarda kendi şehrimizde turist olmak oldukça popüler. Hele bir de İstanbul gibi bir metropolde yaşıyorsanz şehirde keşfedeceğiniz bir sürü gezilecek yer var.

Kendi şehrimizde turist olmak aslında oldukça keyifli de bir aktivite, çünkü onlarca kez gezdiğimiz sokaklardan bu kez daha farklı bir bakışla geçiyoruz. İstanbul’un gezilecek , tarihi semtleri dersek Moda, Kadıköy kesinlikle bu listeye girer. Tramvayından tarihi binalarına ve kiliselerine kadar Moda’da her şey var.

Moda’da gezilecek yerler oldukça fazla. Moda Sahil’den bir başlarsanız, ara sokaklarla devam edip Bahariye’den çıkarsınız. Adeta zaman akıp geçer ve keyifli bir serüvene yolculuk edersiniz.Bir de Moda’da yapılacaklar var. Yani Kadıköy, Moda’ya gitmişseniz bunları yapmadan dönmeyin denilen şeyler. Ama bunu anlatmak için biraz tecrübe gerekir;

İşte, Moda’nın göbeğindeki İstanbul Kadıköy Lisesi’nden mezun Görkem Yüksel’in kaleminden Moda, Kadıköy , Moda’da yapılacaklar ve Moda’da gezilecek yerler

Moda İskelesi’nde Bi Fotoğraf Çekin!

Moda demek Moda İskelesi demektir. İstanbul’da birçok tarihi iskele var ama Moda İskelesi’nin yanında hepsi biraz sönük kalır. Bence Moda İskelesi en duygusal, üzerine şiirler yazılası olanı.

Moda İskelesi 20. yüzyılın başlarında Moda-Adalar-Plaj şeklindeki keyifli bir Şirket-i Hayriye hattının başında yer alıyormuş.

Moda’da Butik Kafe Avına Çıkın!

2000’lerin hatta 2020’lerin yeni Moda trendlerine hazır mıyız?

Moda hem nostaljik havası, hem kendine has nezih yaşam tarzıyla öne çıkarken hem de yeni nesil trendleri de barındıran harika bi Kadıköy semti.”

Görkem Yüksel’in Görkemli Yollar blogunda kaleme aldığı keyifli Moda yazının devamını okumak için;

https://www.gorkemliyollar.com/moda/

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.