Gaziantep’te Ev Sahibi Olmak

659 views

Gaziantep’te ev sahibi olmak isteyenler… Bu yazıyı okumadan ev aramaya başlamayın.

Gaziantep satılık daire seçenekleri ve bölgenin emlak piyasasını mercek altına aldığımız bu yazıda; satılık daire fiyatlarından, evlerin amortisman sürelerine kadar merak etttiğiniz her şeyi bulabilirsiniz…

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin önemli şehirlerinden olan Gaziantep, son yıllarda bölgeye yapılan çeşitli projelerle gelişmişlik düzeyine sahip şehirler arasında dikkat çekiyor. Sanayi ve tarım sayesinde yaşam düzeyinin yüksek seyrettiği Gaziantep satılık daire imkanları açısından da değişim göstermeye başladı. Kentin çehresini değiştiren önemli konut projeleriyle birlikte, Gaziantep satılık daire satışlarında önemli gelişmeler yaşandı.

Gaziantep satılık daireler ve fiyatları
Gaziantep satılık ev fiyatları şimdilerde100 metrekare özelinde ortalama 154 bin 696 TL olarak karşımıza çıkıyor. Gaziantep satılık evler ortalama 116 bin 22 TL ile 193 bin 370 TL arasında alıcı buluyor. Gaziantep’in daha küçük ilçelerinde bu fiyat ortalaması değişkenlik gösteriyor. Örneğin Şahinbey ilçesi son dönemlerdeki emlak yatırımlarıyla değer kazanırken iyi bir satış trendi yakalıyor. Bu ilçede 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 105 bin 295 TL ile 175 bin 491 TL arasında değişiyor. Yine de Şahinbey ilçesinde satılık daire fiyatlarının merkeze nazaran uygun olması merkez ilçe olmasından kaynaklanıyor.

Gaziantep Yatırım Açısından Yatırımcıya Neler Vadediyor? 
Zingat Bölge Raporu verilerine göre Gaziantep’te amortisman süresinin yani satın alınan bir daire kiraya verildiğinde miktarın ev sahibine geri dönüş süresinin16 yıl olması dikkat çekiyor. Bölgede kiralık evler çok kısa zaman diliminde kiralanırken 100 metrekarelik daire özelinde kira ortalamaları 789 TL civarında. Kiralık daire fiyatları evin yaşına, konumuna ve kullanılan malzemeye göre belirlenirken; fiyatlar 592 TL ile 986 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerinden alınan bilgilere göre bölgeye yapılan lüks konut projelerinde kira fiyatlarında belirgin olarak farklılıklar bulunuyor.

Gaziantep’te Sosyal İmkanlar Nasıl? 
Lezzetli yemekleri ve tarihi dokusu ile tanınan şehir, otobüs, tramvay ve dolmuş gibi çeşitli kolaylıklara sahip.  Aynı zamanda çeşitli kültürel etkinliklerin yapılabileceği alanlar ve müzeler de şehrin sosyal ve kültürel yapısını olumlu yönde etkileyerek sosyal yaşamın canlı kalmasına destek oluyor. Çeşitli sinema ve tiyatro merkezlerinin olması da, şehirde iyi vakit geçirilmesini beraberinde getiriyor. Aynı zamanda gezilebilecek tarihi ve kültürel alanlar açısından da zengin olan Gaziantep; Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kültürel çeşitlilik sunan kentlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Gelişme potansiyelinin yüksek olduğu şehirde, yeni inşaat projeleri önemli yatırımları da beraberinde bölgeye taşıyor. Zingat Bölge Raporu’na göre ilçe nüfusu yüzde 2,2 artarak 1 milyon 974 bin 244 kişiye ulaşmış. Bu da bölgenin büyümeye devam ettiğini gösteriyor. Hem havaalanı hem de Gaziantep Üniversitesi, Sanko Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu gibi çeşitli üniversitelerin olması Antep’in nüfusunu ve kira fiyatlarını etkileyen başka bir faktör olarak dikkat çekiyor. Öğrenci şehri olarak görülmeye başlayan Gaziantep satılık daire seçeneklerine yatırım yapmak isteyenler için son derece cazip seçenekler sunuyor.

Tüm Gaziantep satılık daireler için tıklayın.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.