En İyi Tatil Uygulamaları

310 views

Eğer tatile çıkmadan önce doğru uygulamalara sahip olunursa akıllı telefon en iyi yol arkadaşınız ve yardımcınız olabilir. Bu sayede stressiz ve eğlenceli bir seyahat geçirilebilir. Bu tür seyahat aplikasyonları uçak ve otel rezervasyonları, yol tarifi, görülmesi gereken yerler gibi ihtiyaç duyulabilecek her şeye yardımcı olabilir.

En İyi Tatil Uygulamaları

1. Uber

Uber (Android, iOS), tüm gün yürümek yorucu, taksiler çok pahalı, alışkın olunmayan bir şehirde toplu taşıma kullanmak can sıkıcı… Bu tür durumlar için yardıma Uber koşuyor. Aplikasyonda bulunan bir özellik ücreti paylaşmaya da olanak sağlıyor.

2. Turna

Uçak biletinin satışını kendi platformumuz üzerinden yapan Turna uçak bileti android uygulaması ile dünyanın dört bir yanından 1.300’den fazla hava yolu şirketinin uçak biletlerini aynı ekranda bir arada sunuyor. Çok kısa sürede hızlı bir şekilde satın alma işleminin yapıldığı Turna.com Android Uygulaması, bilet fiyatlarını karşılaştırarak en uygun bilete ulaşmayı sağlıyor. Her uçak bileti aldığınızda Turna Puan kazandırarak, kazanılan puanlar bir sonraki uçak bileti alımında kullanılabiliyor. Turna Uçak bileti şirketinin 24 saat hizmet veren bir de çağrı merkezi var.

3. Google Translate

Diliniz hiç bilmediğiniz bir ülkeye gittiğinizde, isterseniz yalnızca kelimeleri, isterseniz koca bir cümleyi Google Translate uygulamasına girerek karşılıklarını anında görüyorsunuz. Offline tercüme uygulaması size yurt dışında hatrı sayılır kolaylık sağlayacak bir uygulama. Avrupa dillerini birbirlerine neredeyse kusursuz şekilde çeviriyor.

4. TripAdvisor

TripAdvisor dünyanın en büyük ve en ünlü seyahat sitesi. Hotel, restoran, görülmesi gereken yerler ve daha fazlasını Tripadvisor üzerinde, orayı ziyaret etmiş kullanıcıların yorumlarına ulaşabiliyorsunuz. Yorumlara göre, kararınızı vererek görülecek yerleri, nerede kalacağınızı ve nerede yiyebileceğinizi planlamadan çok yardımcı oluyor. Ayrıca uygulama üzerinden rezervasyon da yapılabiliyor.

5. AccuWeather

Gideceğiniz yerin hava durumunu bilmeden sırt çantanızı nasıl hazırlayabilirsiniz ki değil mi? Dışarı çıkarken üzerimize ne alalım konusu İstanbul’da bile yeterince zorlayıcı iken bir de seyahatlerimizde nasıl olacağını düşünün. AccuWeather bu problemi sizin için çözen, gideceğiniz şehir hakkında anlık hava durumu, haftalık tahminler gibi özellikleri sunan son derece kullanışlı bir uygulama.

6. Airbnb

Seyahat ettiğiniz şehirleri oranın yerlisi gibi deneyimlemek ve keşfetmek istiyorsanız, konaklama için Airbnb akıllı telefon uygulamasını kullanabilirsiniz. Airbnb ile seyahat edenler kendilerine en uygun konaklama seçeneklerine kolaylıkla erişebiliyor. Uygulamayı ile bütçenize uygun ev veya odayı çeşitli kriterlere göre sıralayabilir, harita üzerindeki lokasyonlarına bakabilir ev sahiplerine mesajla ulaşabilir, destinasyonları inceleyebilirsiniz.

7. XE Currency

XE Currency aplikasyonu aslında iş hayatı ve finans sektörü için icat edilmiş olsa da turizm amaçlı seyahat edenler için de büyük bir yardımcı. Gerçek zamanlı değişimleri gösteren bir döviz hesaplama uygulaması olan XE Currency, seyahatlerde telefonunuzda olmazsa olmaz bir uygulama.

8. Google Maps

Google Maps uygulaması ile tatiliniz sırasında gitmek istediğiniz noktaları girerek, bu yerlerin açık olup olmadıkları saatlerinden tutun da telefon numaralarına kadar çeşitli bilgilere ulaşabiliyorsunuz. En önemlisi navigasyon özelliği ile gitmek istediğiniz her yeri kolaylıkla bulabilirsiniz. Online iken zaten mükemmel çalışan Google Maps uygulamasından offline iken de yararlanabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken GPS’inizi açmak ve önceden gidilecek yerin bilgilerini indirmek.

3 Comments

  1. Iki uygulama hariç diğerlerini sıkça kullanıyorum ben de. Oldukça faydalılar.

  2. Turna ve Airbnb benim için hayat kurtarıcı uygulamalar. Özellikle kalabalık seyahatlerde konaklama için Airbnb’den şaşmayın derim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.