Botoks ile Gelen Güzellik

406 views

Botoks yaş ilerledikçe ortaya çıkan kırışıklık ve çizgilerin ortadan kaldırılması için uygulanan bir yöntemdir. Alında oluşan çizgiler, mimiklere bağlı çizgiler ve yaşlanma belirtisi çizgilerin azalması, ortadan kaldırılması ya da iyileştirilmesi için uygulana kolay ve basit bir yöntemdir. Ameliyatsız yapılan botoks ile yıllara meydan okuyabilirsiniz.

Botoks iğne ile işlem yapılması istenilen bölgeye enjekte edilen vitaminlerin o bölgedeki hasarı onarmasıyla sağlanır. Yapılan uygulama yaklaşık bir hafta içinde etkisini göstermeye başlar ve 15 gün sonunda sonuçlar gözle görülür. İğne ile enjekte edilen botoks sinir ve kas arasındaki iletiyi etkiler ve çizgilere sebep olan bu etkinin oluşmasını engeller.

Botoks dolgu maddesi olmadığı için işlem yapılan bölgede şişlik ya da dolgunluk olmaz. Aksine duru ve dingin bir görüntü oluşur. İşlem öncesi uygulanan anestezi kremlerle bölge lokal olarak uyuşturulur ve iğne enjeksiyonu ise 15-20 dakika kadar sürer.

Dr. Mustafa Karataş botoks uygulamasının sadece güzelleşmek için değil, aşırı terleme tedavisinde de en etkili yöntem olduğunu vurgulamaktadır. Aşırı terleme tedavisi olan hastalar Mustafa Karataş’ın bu konuda hem deneyimi, hem hastaya yaklaşımı hem de mesleki bilgileri için memnun kaldıklarını ve tavsiye ettiklerini belirtmektedirler.

Yüz dolgusu için botoks yöntemine başvuranlar özellikle dolgun bir görüntü oluşmasını yüz hatlarının belirginleşmesini istemektedirler. Her tedavi için uygulanan iğne içeriğindeki maddeler amaca göre hizmet etmektedir, dolgun bir görüntü isteyenler için kullanılan içerikteki vitaminler farklı olmaktadır. Dolgu enjeksiyonları hem kırışıklıkların giderilmesi hem de yaşla beraber gelen çöküntülerin dolgunlaşması için uygulanmaktadır.

Yüz dolgusu ile gözaltında oluşan hacim kaybı ve morlukların giderilmesi içinde uygulama yapılmaktadır. Çene hattını düzeltmek, burun görüntüsünde değişiklik yapılması içinde uygulanabilmektedir.

Yüz dolgusunun yanı sıra yanak dolgusu ile yanaklarda oluşan çökme, sarkmalarda giderilmektedir. Her uygulama için kullanılan enjekte maddeleri farklılık göstermekte ve kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Yanak dolgusuve botoks konusunda deneyimli Dr. Mustafa Karataş ile görüşebilir ve kendinizde yapacağınız değişiklikler için doğru yönlendirmeler alabilirsiniz.

Yanak dolgusu, kırışıklık azaltma, botoks ve tüm güzellik uygulamaları için http://www.drmustafakaratas.com/ adresini ziyaret edebilir, merak ettiğiniz detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.