Adam ve Kadın

455 views

Adam, kadını bir daha görmek istemediğini söylemek için gelmişti. Kadın ise binbir güzel düşünceler baş ucunda, gözlerindeki pırıltı ile gelmişti adamın yanına.

Adam konuşmaya başladı. Ne kadar kötü, işe yaramaz sözler varsa hepsinden bahsetti. Kadının pırıltı ile dolu gözleri artık ıslaktı. Hayalleri bir bir gözyaşlarına karışmış, artık kayıp gidiyordu kendinden. Sadece adamın gözlerine bakabildi kadın. Başka birşey yapamadı.”Seni Seviyorum Adam!” diyemedi. İşte o gün kadın aşka kapılarını kapatırken, adam keyif sigarası ile yeni heyecanlara yelken açtı…

Ağlayarak uyudu kadın. Tuhaf bir güne, tuhaf hislerle uyandı yine. Uyandı dediysem lafın gelişi, ruhu hala onunla uyuyordu. Ellerinde onun izi, Burnunun ucunda onun kokusu, O yoksa hayali vardı göz kapaklarının altında kadının. Gözlerini kapatsa da vardı, açsa da vardı. İstediği kadar gidebilir, istediği kadar gelmeyebilirdi. Ne de olsa sevmiyordu ki! Arada bir umrundaymış gibi davranıyordu o kadar.

Hayat bazen ne garip. Varsın, ama yoksun. Yaşıyorsun, ama ölüsün!…

3 Şubat 1996 yılında Kırıkkale'nin Hacılar Kasabası'nda dünyaya geldim. İlk ve ortaokul öğrenimi burada tamamladım. Lise hayatımı bir sağlık meslek lisesinde Hemşirelik bölümünü 2014 yılında bitirdim. 2 ay kadar özel bir hastane de görevimi yaptım. Ardından 2014 Ekim ayında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havza Meslek Yüksekokulu'nda Fizyoterapi okumaya başladım. Ve hala devam ediyorum. Yazı yazmaya 10 yaşında başladım. İl yarışmalarında çeşitli kompozisyon, şiir, deneme yazarak dereceler ve ödüller aldım. Kitap okumayı, müzik dinlemeyi ve gezmeyi çok severim. Kararlı, hırslı ve inatçı bir yapım vardır. Çok çabuk sinirlenirim. Onun dışında melek gibi bir insanım. En güzel dileğim ileride güzel bir şiir kitabı yazmak. Hayat felsefeme gelince ; Hiç kimseye ettiğinden fazla değer verme.

1 Comment

  1. Çok güzel yazmışsın tebrikler hayatında başarlılar ve o başarılarının devamlılığını dilerim (Neva)

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.