/

En Güzel 6 Yaş Oyunları

257 views

Okul öncesi dönemde çocuklar en meraklı oldukları çağlarındadır. Çevresindeki nesneleri, ebeveynlerinin davranışlarını ve merak ettiği her şeyi öğrenme çabası içerisindelerdir. Çocuk metabolizması yetişkinlerde olduğu gibi işlemez. Çocuklar, daha enerjik bir yapıya sahiptir. Bedenleri gibi zihinsel olarak da gelişim içerisindelerdir. Bu enerjiyi atmak için, oyunlar ise çocukların vazgeçilmez eğlence araçlarıdır. Evcilik, saklambaç, körebe gibi oyunlar çocuklar arasında hala popülaritesini korumakta. Bununla birlikte 2005 yılı ve sonrasında dokunmatik telefonlar ve bilgisayarların yaygınlaşması ile çocukların oyun isteği de değişmiş durumda. Öyle ki, internet ağının genişlemesi, yazılım mühendisliğinin de gelişmesi ile her yaşa hitap eden oyunlar bu cihazlara yükleniyor. 6 yaş için oyunlar ise gerek bilgisayarınızda gerekse telefon ve tabletlerinizde kolayca ulaşabilir durumda. 

6 Yaş için En Güzel Oyunlar

6 yaş çocuklar için en güzel oyunları bulmak epey önemli. Bu aşamada tek yapmanız gereken, interneti olan bir cihazdan Windows, IOS veya Android platformlarındaki mağazalara bir göz atmak.

Sizler için çocuklarınıza güvenle oynatabileceğiniz, çocuğunuzun kaliteli zaman geçirmesi için yardımcı olabileceğiniz bazı popüler oyunları derledik. Gelin birlikte göz atalım:

Puppet Pals

Sahnede olmayı ya da taklit yapmayı seven çocuklar için bu uygulama sanırız en iyisi olabilir. Uygulamayı cihaza indirdikten sonra yapabileceklerinin sınırı yok. Böylece hem bedensel kinestestik zeka becerilerini geliştirebilir hem de özgüvenlerini artırma imkanı bulabilirler. Uygulama içerisinde sahne tasarımından tutun da arka plandaki detaylara ve hatta karakter tasarımlarına kadar her şey düşünülmüş. Üstelik bunları çocuğunuz yapıyor olacak. Oyunu kaydederek kaldıkları yerden devam etme imkanları da var. Bu uygulamayı cihazınızın uygulama marketinden indirerek, çocuğunuza sanatçı olma yolunda ilk adım imkanı verebilirsiniz. 

Magic Piano

Bu uygulama ile çocuğunuz piyano tuşlarına basmak yerine ekranda kayan objelere bastığında Mozart’ın senfonisini hiç zorlanmadan çalabilir. Tabii hızlanan bu tuşlara basmak hiç de kolay değil. Telefonunuzun dijital mağazasından bu uygulamayı edinebilirsiniz.

Stack the Countries

Sırada çocuğunuzun coğrafya bilgisi edinebileceği bir uygulama var; Stack the Countries. Bu uygulama ile minik kaşifler, ülkelerin başkentlerinden bayraklarına, hangi kıtalarda bulunduklarından komşularına, hatta büyük şehirlerinden resmi dillerine kadar birçok bilgiye sahip olacak. Genel kültür edinebilmeleri için cihazınızın uygulama marketinden Stack the Countries oyununu hemen indirebilirsiniz.

MentalUP Eğitici Zeka Oyunu

Çocuklar için en iyi oyunlar arasında güvenli bir uygulama mevcut: MentalUP. Dünya çapında 5,5 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan bu uygulama hem TÜBİTAK onaylı hem de pedagojik ürün sertifikalıdır. Oyunda birbirinden farklı oyunlar mevcut. Zeka gelişimi açısından, öğrenim becerisini de kuvvetlendirecek şekilde tasarlanmış bu oyunlar, seviyelendirilmiş halde karşımıza çıkıyor. 

Eğitici Zeka Oyunu MentalUP’ı hemen indirin. 

Angry Birds

Angry Birds, oyun aleminin en eski oyunlarından biri olmakla birlikte, dünya çapında popülerliğini halen korumakta. Bir sapanla kuş atıp engelleri geçme ve oluşan yapıları yıkma oyunu. Milyonların severek takip ettiği oyun, store mağazalarında bulunuyor.

Subway Surfers

Tren rayları üzerinde koşan ve altın toplayan karakter, bekçi ve köpeğinden kaçmakta. Ülkemizde en popüler oyunlar oyna başlığının üst sıralarında kendine yer bulan bu oyun IOS ve Android platformlarında mevcut. 

Red Ball

Dünya’yı kurtarmak artık sizin elinizde. Canavarların gezegenimizi küp haline getirmesini istemezsiniz değil mi? Koordinasyon, strateji ve refleks becerilerine hitap eden bu oyun tüm platformlarda bulunmakta.

Red Ball oyunu

Da Vinci Kids

Da Vinci Kids TV kanalı, çocuklar için üzerinde uzun zamandır çalışılan ve tasarımı ile dikkat çeken bir uygulama. Bilim ve teknoloji merakı olan çocuklarınız için, öğretici ve eğitici bir video platformu. Genel kültür, dikkat ve zekalarını geliştirmeyi amaçlayan uygulamanın Türkçe dil desteği de bulunmakta. İçeriğinde yaratıcılık, doğa, sanat, tarih, fizik, kimya, matematik, spor gibi birçok alanda 250 saatlik bir video stoğu mevcut. Ayrıca kanalı takip eden çocuklarınız için kaçırdığı programları bu uygulama üzerinden de tekrar izleyebilir. Uygulama App Store ve Google Play Store üzerinden indirilebilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.